Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet a bajom? Mindig...

Mi lehet a bajom? Mindig félelem érzetem van, ha fáj valamim!

Figyelt kérdés

Ha pl: elkezd fájni a fejem, vagy a hasam rögtön arra gondolok, hogy most meghalok! Lever a víz és nehezen veszem a levegőt, szédülni kezdek!Halálfélelmem van!

Szerencsére azért ritkán fáj a fejem, de azért aggaszt hogy mi ez!


2009. máj. 8. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hipochonder vagy egy kis pánikbetegséggel egybekötve.
2009. máj. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gyerekkorom óta?Már akkor is volt ilyen érzésem! Én lelki dologra gondoltam, mert a mamám Elvitt egyszer egy temetésre ahol egy 17 éves kislányt temettek!Lehet ez az oka?Már nem vagyok gyerek!Van ilyen?
2009. máj. 8. 12:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Keress fel egy psychológust, vagy lelkészt.
2009. máj. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

A hipochondria, ha már gyerekként is az voltál, felnőtt korban is megmaradhat!

amúgy ez azt jelenti, hogy bebeszéled magadnak, hogy beteg vagy vmi egészen jelentéktelen tünet (esetedben a fejfájás) alapján, sőt a legrosszabbra gondolsz ilyenkor, akár halálos betegségre. a fejed mellsleg milliló ok miatta fájhat. a legkisebb annak a valószínűsége, hogy betegség miatt. az a bizonyos gyerekkori élményed, amikor rész vettél egy fiatal lány temetésén, hozhatta elő ezt benned ezt a kóros szorongást. (amúgy nagyon nem volt jó ötlet a mamádtól, hogy kisgyerekként temetésre vitt) emelett halálfóbiád is van.

ha magadtól nem tusz úrrá lenni ezeken a félelmeken, keress fel egy pszichológust.

2009. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az már elavult dolog, hogy gyermeket ne vigyünk el temetésre.

A gyermek 8-9 éves korig reverzibilisnek véli a halált,


tehát úgy kezeli, mint sötét van, ahogy lakapcsoljuk a villanyt, vagy este van, de holnap felvirrad.

A nagyobb gyermek pedig megérti, és meg kell vele értetni, a halált.

Még nem találkoztam olyan psychiátriai beteggel, aki ne tudta volna valmihez kapcsolni azt, hogy ő beteg lett.

De a szülő/hozzátartozó is megmagyarázza: pl. beleőrült az érettségibe, vagy az egyetemi tanulásba, vagy a házasságába.

Tehát:

A helyes tanács az volt, hogy segítségért kell folyamodni,(a feldolgozáshoz) ez lehet lelki gondozói,

és ha ez sikertelen,

akkor komplex psychiátriai kezelés szükséges.

Fontos: Mielőbb!!!

2009. máj. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség! Én pszihoterapeutát javasolnék, aki nem egyből teletöm nyugtatóval.
2009. máj. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!