Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Akkor most leesett a vércukrom?

Akkor most leesett a vércukrom?

Figyelt kérdés

Aztmondják, hogy leesett a vércukrom!!

Ez úgy kezdődött, hogy (okt. 23-ai)ünnepen már fél órája álltam egy helyben majd fájjni kezdett a fejem (a fejem tompán fájt egész nap de bekaptam 1 gyógyszert) aztán türelmetlen voltam, hogy mikor lesz már vége a műsornak mert már émelyegtem. Ezek után előlem elment az osztálytársam és megfogtam a korlátot és jöttek a "hangyák" a szemembe majd elfehéredett minden majd 1 kicsit szédültam. Leültem a lépcsőre és borzasztóan fájt a fejem!! Am előtte ettem már 1 szenyát meg ittam! Nemtudom, hogy nagyon befolyásolja-e az h 1,5 éve több mint 10 kg-ot leadtam testsúlyomból. De. am csak 2-3 szenyát eszem majd kora du egy kevés gyümölcs vagy valami ilyesmi és este cak ritkán vacsorázom. (szoktam havonta 1-2-szer kávét inni meg energiaitalt is szeretem de azt heti rendszerességgel iszom -->de ezt már 2 hete most kivételesen nem itam) Nem akarok többet enni mert félek hogy ezzel visszajön minden, de tudom, hogy ez nagyon nem helyes étkezés de vkinek van valamilyen ötlete mit tegyek érte? 17/ F


2009. okt. 24. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
leeht h leesett, hiszen a szendvicsben cukor nincs! legyen nálad mindig szőlőcukor, és amikor elkezdetd érezni ezt, egyél meg jópár darabot!. amugy a szendvicsek helyett ha otthon egy műanyag dobozba salátát meg csirkemellet csomagolnál a sulira, jobban járnál, hiszen akkor nem szénhidrátot zabálsz, és nem lesznek problémáid, hiszen eszel is, nem is hízol+ nem is elszel rosszul!
2009. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ez velem gyakran előfordul,egyik alkalommal meg is mérték a vércukrom,és bizony alacsony volt
2009. okt. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem az a lényeg, hogy van-e a szendvicsben cukor.....

a szénhidrát a lényeg! és igen, a szenyában van... méghozzá 30 szénhidrát!

de amúgy nemtudom, mitől lehetett, lehet leesett a cukrod de cukros tuti nem vagy, ne aggódj!

2009. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Amúgy soha az életben nem volt még ilyen!

Égett az arcom és még folyt a vér az orromból délután!

2009. okt. 24. 21:00
 5/7 A kérdező kommentje:

jha és vérnyomásom 106/nemtom de aztmondták h magas asszem oan 90 körüli

a cukrom 5.6 volt!!

2009. okt. 24. 21:02
 6/7 anonim válasza:
Szerintem meg leesett a vérnyomásod az egyhelyben állástól, mivel nem mozogtál. Ilyenkor az agy nem kap megfelelő oxigénellátást, és az ember szédül, pöttyöket lát, és akár el is ájulhat pár pillanatra. A fejfájás is erre utal szerintem.
2009. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A sok állás a legvalószínűbb ok. Ilyenkor az alsó végtagi vénákban jelentős mennyiségű vér gyűlik össze egyrészt a gravitáció miatt (azaz, mert állsz), másrészt pedig, mivel nem mozgatod a lábad, az "izompumpa" sem működik, ezért szintén "megreked" a vér a lábadban. Emiatt lecsökken a "hasznos" keringő vértérfogat, és ezért az agyad vérellátása is romlik, emiatt szédülsz, vagy ájulsz el. Ezért alkalmazzák a Trendelenburg-helyzetet azoknál, akik a sok állástól elájulnak.

Ez sokkal valószínűbb, mint hogy leesik a cukrod, pláne ha nem vagy cukorbeteg és eszel szendvicset is.

2009. okt. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!