Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 19 évesen lehet magas a...

19 évesen lehet magas a vérnyomásom? Folyton vérzik az orrom!

Figyelt kérdés
A családra nem jellemző a magas vérnyomás pedig!Mitől lehet akkor a sok orrvérzés?Nem vagyok megfázva sem!
2009. okt. 23. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki magad minél előbb. meg kell tudni az okát mindenképp!
2009. okt. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A magas vérnyomás kortól nemtől független.A túlsúly is közrejátszhat,ha van.Ha nincs otthon vérnyomásmérőd menj és nézesd meg akár az ügyeleten is megnézik.Ha magas fogsz kapni gyógyszert,de inkább ez mint egy agyvérzés.azért írj mi lett veled nagyon érdekel.
2009. okt. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

én 18 évesen szedtem kb 3hónapig vérnyomáscsökkentőt, mert magas volt. szval nem kizárt, hogy azért van. sztem mindenképpen menj el orvoshoz, mert veszélyes lehet ha sokszor (sokat?) vérzik az orrod.

egyébként nekem a suli stresszre, a végzős évre, érettségire vezették a magas vérnyomást.

2009. okt. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát hogy magas-e a vérnyomásod, azt két pillanat alatt megtudhatod. Meg kell méretni. Egyébként meg a magas vérnyomás szerintem nem okoz orrvérzést. Én legalábbis sok embert ismerek magas vérnyomással, de nem vérzik az orruk. Az apámnak viszont vérzett egy időben, és kiderült, hogy orrsövény-ferdülés okozza. Megműtötték, és azóta telejsen elmúlt.
2009. okt. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem évekig vérzett az orrom. Kb 4 éves koromtól kezdve, most 19 vagyok. Volt mikor pár évre kimaradt, de általában mindig vérzett. Ha meleg vízben fürödtem, zuhanyoztam, nyáron melegben, télen ha hidegről bementem a melegre, párás helyen, sportolás közben stb...szóval szinte mindig eleredt. Volt hogy az ügyeletre kellett vinni, mert 1,5 óráig ömlött és nem állt el, már majdnem elájultam. Szedtem rá gyógyszert (Rutascorbin), ez úgy jó is lett volna, csak mivel vérzéscsökkentő hatása is van, a menszim se jött meg tőle. Úgyhogy abbahagytam. 16 évesen kórházban is feküdtem miatta kivizsgáláson, de semmit nem állapítottak meg. Hozzáteszem, veseosztályon feküdtem, mert azt hitték a vesém miatt magas a vérnyomásom és amiatt vérzik. Az orromba bele se néztek...Aztán elmentem tavaly fül-orr-gégészetre, beecsetelték vmi ezüstnitrátos oldattal vagy mivel. Aztán tettek bele vmi nagyon csúnya színű krémes tampont. Benne kellett hagyni 1 napig. Ez után jó volt pár hónapig. Ezt megcsinálták kb 3x, akkor azt mondtam elég mostmár. Aztán bementem pesten az egyik kórházba és ott elégették az eretm állítólag 2 ér volt elvékonyodva és azok véreztek. Azóta semmi bajom nincs. Előtte mindig feszült, éreztem h nem sok kell h megint vérezzen. Azóta semmi. És egyáltalán nem fájt. Picit kellemetlen, de simán ki lehet bírni. Inkább csak csikiz picit. Szóval szerintem te is menj el, és égessék el az eret, mert nem hiszem, hogy megszűnne mástól. És ne félj tőle, nem fáj! :) Megéri nagyon.
2009. okt. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is sokat vérzett 18 évesen. Nekem elégették az eret benne, ami mindig elpattant és én is Rutascorbint és Polybé tablettát szedtem. Nekem nem magas vérnyomástól volt, hanem mert nem volt elég párásítás a szobámban és télen a központi fűtés miatt túl száraz volt bent a levegő. Mindenképp érdemes megméretned a vérnyomásod. Magas vérnyomásról akkor beszélünk, ha minimum 3x-i eredmény 140/90 Hgmm, vagy e felett van. Tehát nem elég, ha egyszer megméreted, de ha már elsőre is magas, akkor lehet gyanús. Egyébként igen, simán lehet 19 évesen magas a vérnyomásod. (Az egyik volt osztálytársamnak 18 évesen felment 220/190 Hgmm-re!).

Szerintem menj el a háziorvosodhoz, ő majd megméri és ha gyanakszik magas vérnyomásra, kapni fogsz egy 24 órás vérnyomásmérőt (ABPM), ami fél óránként mérni fogja a vérnyomásod 1 napon keresztül, éjjel-nappal. A mért eredményeket tárolja és amikor leszedik rólad, a doki meg tudja nézni, milyen eredményeket mért. Ha szükséges, ennek segítségével állítják be a kezelést.

2009. okt. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A magasvérnyomástól igenis vérezhet az orrod, mert lehet, hogy megpattan agy hajszálér az orrodban,menj el háziorvoshoz!
2009. okt. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!