Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az öcsém vérnyomása általában...

Az öcsém vérnyomása általában 130-140/50-60 szokott lenni. Ez baj? Amúgy 17 éves.

Figyelt kérdés
Állandóan fáradt, nagyon nehezen jegyzi meg a tanultakat, amit hamar el is felejt. A múltkor megfigyeltem, hogy a pupillái mindig olyan kicsik, mint amikor fáj a feje az embernek. Dokinál volt nem talált nála semmit. Vérnyomást is meg vérképet is nézett.Bár a vérnyomása akkor is ilyen értéket mutatott.Őszerinte normális. Szerintem meg a vérnyomás összefügg a fáradtsággal. Amúgy sportol, focizik meg szkanderezik. Szerintetek mit csináljunk? Mert ezek a dolgok kihatnak a tanulmányi eredményeire sajnos.
2009. okt. 15. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:

túl széles a pulzusamplitudó, a szisztolés érték 130 fölött már magasnak számít, 140-től már kóros, a diasztolés pedig bőven alacsony.

ha drogozik, akkor tök normális, de ha nem, akkor nézesse meg magát.

2009. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem drogozik nem iszik. Csak cigarettázik. Arra gondoltam hogy lehet kapni ilyen agyi vérkeringést serkentő tabikat amit a tv is reklámoz,hátha az segít valamit. Szerintetek ,egy próbát megér nem?
2009. okt. 16. 14:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem vigyétek el egy kardiológushoz. [vagy a doki a kardiológust jelentette?] Én is voltam, mert nekem is rendetlenkedett a vérnyomásom egy időben, de az orvos azt mondta hogy a serdülőkor miatt...Lehet, hogy az öcséddel is csak ennyi van, de jobb tudni, ha mégsem..
2009. okt. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!