Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet a baj? Szval.3 évvel...

Mi lehet a baj? Szval.3 évvel ezelőtt 14 éves koromban elég sok energiaitalt ittam és néha cigiztem is. Ez még akkor volt amikor nyolcadikas voltam.

Figyelt kérdés
Aztán középiskolában 9.dikben tavaszi szünet előtt eggyik órán hirtelen egy nagy dobbanás után elkezdett gyorsan verni a szívem. Mentővel kórházba vittek és szupraventricularis tachycardiát diagnosztizáltak.Sok hasonló rosszullét után mivel szüleim orvosok ezért végig jártuk a kórházt(pszichologus,gyerekkardiologus it többször is volt terheléses ekg,holter ekg,szívultrahang) és nem találtak semmit,ezért aztmondták,hogy pánikbeteg vagyok és homeopátiás cuccokat szedtem. Szépen lassan elmúltak a rosszullétek. MOst nemis rosszul lettem,hanem egy-két érdekesség örténik velem. Pl amikor suliba megyek akkor sokszor futnom kell a buszra legtöbbször teli gyomorral és miután odaértem a buszmegbe a szívem furcsán ver(fokozatossan a futás után ugye lassul,de ilyenkor néha nagyobbat ver) meg pl ma este is olyan történt,hogy gépeztem és hirtelen dobbant eggyett a szívem,aztán olyan fura lett a közérzetem és felpuffadt a hasam de nagyon(amúgy ezis kb kéthavonta megtörténik) azt akarom kérdezni hogy mi lehet ennek az oka? Mégis szívritmuszavaron lenne a sok energiaitaltól? Ha igen akkor lehet-e kezdeni valamit? Vagy ne foglakozzak vele? Lécci segítsetek! Előre is köszi
2013. jún. 22. 00:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha ilyen alaposan kivizsgáltak,tényleg igazuk lehet abban,h nincs komoly bajod. Általában mindenki érez hol többször,hol kevesebbszer extrákat(extrasystole). Ezt elősegíti a stressz és kamasz korban elég gyakori.

Az energiaitalok rendszeres fogyasztásával fennáll annak a veszélye, hogy egy kezdeti stádiumban lévő, s ezért nem észlelt, kezeletlen szív- és érrendszeri megbetegedés felerősödik. Egyébként az egészséges szervezetre évekkel később nincs hatása.

2013. jún. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!