Miért puffadok?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: kb. két hete folyamatosan puffadok, rendszeresen hasmenésem van, a gyomorsavam szinte folyamatosan a torkomat marja. Megcsináltam 5 terhességi tesztet, mindegyik egyértelműen negativ volt, azóta menzeszem is volt, de a probléma továbbra is fennáll. Magasitottam a párnám, mentateát iszogatok, savlekötőket szedek, de már annyira mar, hogy a mellkasom is fáj. A hasam nem fáj, csak feszül és gyakran kurtyog. Nagyon sokat stresszeltem az utóbbi pár hétben, valószinuleg ez a legfőbb ok. Az orvos egy erősebb gyomorsav-ellenálló kapszulát irt fel, ezt hamarosan elkezdem szedni. Nem táplálkozom helyesen, gyakran rendszertelenül, de igyekszem kerülni a kifejezetten puffasztó és egészségtelen ételeket. Mi okozhatja ezt az állandó puffadást és maró érzést? Borzasztó rossz és nem tudom, hogyan szabadulhatnék meg tőle. Előre is köszönöm mindenki válaszát!

2013. jún. 5. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez volt, és szokott is még lenni időnként. Elég kellemetlen, nekem is folyamatosan sok volt a gyomorsavam, puffadt volt a hasam, reggel hasmenés, néha erős hányiger is társult hozzá. Aztán elmentem gasztroentológushoz aki csinált egy hasi ultrahangot, ott minden jó lett. SZerinte ez a refluxos betegség lehet. Én is szedtem sokáig savlekötőket, ittam gyógyteákat, lógos vizet.. MInden csak ideig-óráig volt megoldás.. aztán a háziorvosom javasolta a Salvus vizet, ettől 80%ban helyre jött a gyomrom, a gyomorsavam is normális lett. Minden reggel üres gyomorra 1dl . Nem a legjobb az íze de nekem hatásos volt.. és egyébként érdemes megfigyelni az étkezést is, mert pl nálam kiderült,hogy minden olyan ételtől puffadok amibe élesztő van! Plusz zöldséges közül is a karfiol, káposzta, bab. Érdemes orvos tanácsát kikérni, és odafigyelni az étkezésre, mert lehet, hogy nem minden kaját bír el a gyomrod ezért puffad többet. Remélem tudtam segíteni:)
2013. jún. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon köszönöm a válaszod, persze, h segitettél vele! A Salvus vizről már én is hallottam, el is megyek a gyógyszertárba venni egyet. Aztán, ha továbbra is fennáll a probléma, lehet én is kérek egy hasi ultrahangot. Reméljük a legjobbakat. :)
2013. jún. 5. 11:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Jobbulást kívánok!:))
2013. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!