Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az, hogy lehet, hogy irritábil...

Az, hogy lehet, hogy irritábilis bél szindrómám van, és a müzlitől, meg a rostosabb dolgoktól vagy 3x jobban puffadok?

Figyelt kérdés
köszi előre is!
2013. jan. 22. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:

A tévén és az alaptalan, tudománytalan dietetikán kívül mondta valaki bármikor is, hogy a müzli, rostosabb dolgok emberi fogyasztásra alkalmasak?


Nem, viszont az IBS-edre tök jók a gabonák bélfalkárosító lektinjei, a glutén.. hogyne :)


Pár hétig hagyj el minden gabonát, zöldségeket egyél. Igazából a tejtermékeket is, elvégre csak 1-2 hét próbát kellene tenned.. és hopp, a kezelhetetlen IBS-ed jövő héten eltűnik, vajon hová?

2013. jan. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Hát egyébként ez érdekes,mert nekem tök változó szokott lenni,hogy mikor mitől puffadok.Van,hogy megehetek szinte egy egész kiló kenyeret ,akkor sincsen semmi bajom.Egyszer előjön ez a nyavalya ,egyszer nem ...:/

Azt hiszem volt már olyan is,hogy a szimpla zöldségtől is felpuffadtam,az nem tudom miért lehetett,talán mert nyersen ettem és nem is pároltam meg?

A tejtermékeket már más is mondta nekem,bár attól nem igazán szokott gondom lenni...

Jó ötlet lenne ez a glutén elhagyás,próbálkoztam már vele ,de lehet,hogy nem elég kitartóan,mert lehet több idő kellene ,hogy hozzászokjon a gyomrom.

2013. jan. 23. 11:17
 3/3 anonim ***** válasza:

1-2 hetet adj magadnak.


Az emésztőrendszer működése nem olyan egyszerű, hogy következetesen mindig egy adott ételtől legyél rosszul. Az az allergia lenne, más dolog..


A bél tényleg más. Sok minden számíthat, akár az is hogy mit ettél előző nap, mit ettél aznap de korábban. Tejterméket fogyasztasz-e EGYSZERRE a szénhidráttal, gabonával..


A lényeg az, hogy alapvetően ha olyan ételeket eszünk, amikről ISMERJÜK (és most nem az számít, hogy Te ismered-e, hallottál-e ezt vagy azt akárkitől, vagy hogy a gasztroenterológusod mit mond a témáról, hanem hogy rengeteg kutatás egyértelműen igazolta, sőt már a károsító anyagok működése is ismert) tehát ami anyagok bélkárosító hatását ismerjük, azokkal ne terheljük tovább a testünket.

Áteresztő, gyulladt bélfal mellett semmi sem meglepő..

Sem az IBS, sem a különböző vastagbélgyulladások.. Egészen véletlen azok a növények, amelyek olyan védekező fehérjéket tartalmaznak, amik a bélfalunkban kárt okoznak, még gyulladásra, autoimmun folyamatokra hajlamosító fehérjéket is tartalmaznak.


Emiatt kell kipróbálni 1-2 hétig valóban következetesen a hús-zöldség-gyümölcsevést, mindenféle tej, gabona vagy krumpli, hüvelyes tartalmú étel nélkül.


Megjegyzem ez az állapot nem igazi betegség vagy gyengeség. Az sem gyengeség hogy ha megvágnak késsel akkor vérzünk. Így működik a legerősebb ember is, szerencse kérdése hogy ki mikor és mennyire válik beteggé. Még az "egészséges", hosszú életű emberek is szenvedhettek emésztési problémáktól, pedig velük divat érvelni, hogy bezzeg régen is ettek tejet, kenyeret, krumplit sőt mást nem is ettek.


Tehát a probléma adott, ismert, próbáld egy hétig elkerülni! :)

2013. jan. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!