Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Okozhat a C-vitamin gyomorbant...

Okozhat a C-vitamin gyomorbantalmat?

Figyelt kérdés

Nem tudom,mire gondoljak,nem ettem semmi olyant,amit maskor sem,viszont meg voltam fazva es Coldrexet meg C vitamint szedtem.Coldrexet napi maximum 3-at,de C vitamint azt ahanyszor epp eszembe jutott..(kb napi 5-6 -ot is).

Lehet az okozoja a 4 napja tarto gyomorfajasomnak?(gorcsolok rendesen)


2009. okt. 5. 07:54
 1/7 anonim válasza:
SZia! Szerintem attól csak akkor fájhat ha nagy dózisúból szedtél sokat egy nap. De csak ha 50 vagy 100 mg-osmból attól tutira nem fáj a gyomrod. Gyomorfájásra nekem a Salvus víz vált be, csodákra képes :) Esetleg nem az epéd?
2009. okt. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem igen! Több embert ismerek, és jómagamat is aki egy időszakban, pl. most hogy influenzás lettem 3.000mg-ot szedtünk egy nap! Az egyetlen mellékhatás hogy kb. 2 nap alatt teljesen kigyógyultam! Persze az ilyen nagy dózisokat nem érdemes hosszú távra szedni! De ilyenről még sosem hallottam hogy gyomorbántalmakat okozna! KIVÉVE amikor egy haverom számolt be ilyenről amikor rágótablettásat szedett! A rágótablettásban ugyanis felesleges anyagok vannak, amik ki tudja, lehet hogy okozhatnak ilyen problémákat! A kapszula is tartalmazz olyan dolgokat, nevezetesen a burkolata, ami nem hasznosított anyag!

Ui: a C vitaminból a napi ajánlott mennyiség, azaz az RDA% 60mg-ra van becsülve, ez nagyon súlyos alábecsülés, ugyanis ezt még Hitler tudósai állapitották meg hogy ennyi az az érték amit a tengerlatjárokon szolgálló katonáknak szedniük kell minimum hogy ne kapjanak skorbutot, Ha nap közben narancsot, almát, paprikát eszel, könnyedén meghaladhatod azt az értéket! Ami azt jelnteni hogy emberek nap mint nap C vitamin túl adagolásban szenvednek:D Az én véleményem az hogy ne költsetek pénzt az ilyen 50 meg 100mg-os tablettákra, csak pénz pazarlás!

2009. okt. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem is "elhangzott", ne pocsékold a pénzed az 50-100 mg-os C vitaminra. Én ha egészségesnek is érzem magam, akkor is 1000-2000mg-ot szedek. Népbutítás az, hogy az ajánlott bevitel 50-100mg. Ez csak arra jó, hogy ne legyél skorbutos, viszont semmitől nem védi az egészséged. A kérdésedre válaszolva, igen, a szintetikus C-vitaminok (pl. gyógyszertárban kapható rágótabletta) igen okozhatnak gyomorégést. Válassz természetes alapanyagú C vitamint.
2009. okt. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A barátnőm terhes, neki felfújódást okoz a cvitamin.
2009. okt. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

C vitaminból sem szabad túl sokat! igaz,hogy vízben oldódó vitamin, de "túl lehet adagolni". Megfigyelésekkel bizonyított, hogy tartós napi 1000mg feletti szedés esetén nagyobb az esély a vesekőre, de szövetekben is lerakódhat kristályocskák formájában.

Én napi 500mg-t szedek, nem túl sok és nem is kevés.


egyébként ha valaki nem hiszi, amit fent írtam google a barátja :)

2009. okt. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok! Dietetikusnak tanulok! Ott néha hallok olyanokat amitől legszívesebben kirohannék a teremből! A régimódiak szerint az 500 mg is rengeteg!:) De egyébként az 1000mg vagy a fölötti mennyiség is problémákat okozhat nagyon tartós szedés esetén, ezért is írtam ott hogy szerintem szabad, de csak egy ideig, 1 hónapon túl pihentetni kell 1-2 hetet, vagy lejjebb kell venni az adagot!

Az egyetemen azt is megtanultam hogy ha valaki még sportolás mellett is 1.5 gr./kg. fehérjét eszik, fél-1 éven belül már jelentkeznek vese problémák! Nos én ezt már vagy 3-4 éve túllépem, és jó pár ismerősöm van aki szintén és semmi bajunk nincs:D

2009. okt. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20:47-nek: csak akkor lehet veseköve tőle az embernek, ha mesterséges C vitamint szed valaki. Éppen ezért hangsúlyoztam, hogy természetes alapanyagú vitamint kell szedni, és ez nem csak a C vitaminra érvényes.
2009. okt. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!