Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Három hete nem dohányzom, a...

Három hete nem dohányzom, a kávét is minimálra csökkentettem, nem kellene jobban éreznem magam?

Figyelt kérdés
Előtte napi 10-15 szálat szívtam el, közepes erősségűből, és napi min. 2 kávét ittam, de inkább 3-at (cukor nélkül mondjuk). Mindenféle bajom van egyébként, a cigizés előtt is volt, ezeket nem részletezném. Viszont erőt vettem magamon, egyszercsak abbahagytam teljesen a cigit, és 2-3 naponta megiszok egy csésze kávét. Ezek ellenére nem érzem, hogy energikusabb lennék, sőt mióta nem cigi+kávéval kezdem a napot még székrekedésem is van nagyon gyakran, hiába fogyasztok sok rostosat. (Max a pénztárcám érzi jobban magát.) Akkor kamu az egész "Ne dohányozz és sokkal jobban leszel" duma?
2013. márc. 21. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nálam az első pár héten nem volt sok változás. Max. a 3. naptól azt éreztem, hogy reggelente keserű a torkom. A hörgőimben valószínűleg a csillószőrök ekkorra kezdtek magukhoz térni és szépen hozták felfelé a mélyebb szakaszokból a lerakódott cuccot. Ez több hétig tartott. Én nagyjából a 3. hónap után kezdtem jobbam érezni magam és elmentem konditerembe is. Kávét napi 1-et fogyasztok, ezzel elvagyok.

3. éve nem gyújtottam rá, most már sóvárgások sincsenek.

2013. márc. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod!

Azt én is érzem, hogy valami folyton van a torkomon, remélem elmúlik... De egyébként én már nem is sóvárgok utána, egyszer-kétszer jutott eszembe pár pillanatra, hgoy nem lenne rossz egy szál, de el is hessegettem a gondolatot szerencsésen... Viszont azóta többet eszek azt hiszem egy kicsit... oO

2013. márc. 21. 15:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát igen az étvágy az megnő, én még az édességet is jobban kívántam és azóta is.

Nálam sokáig voltak ilyen sóvárgásos fél órák, amikor beszélgettem magammal, hogy csak 1 szálat, aztán többet nem, kidobom, elajándékozom a többit stb. Már-már teljesen hihetőnek tűnt, hogy ez így is lesz, bár tudtam, hogy elveszek, ha rágyújtok.

A bolt volt még nehéz, mert mindig ott vásárolok, ahol a cigit is vettem. Egyszer volt olyan, hogy ott álltam a pénztárnál a sorban és teljesen elhatároztam, hogy kész vége most veszek egy dobozzal, sajnálom és ennyi volt.

Valami felsőbb erő / nem vagyok hívő / odaküldött soron kívül csak úgy egy házaspárt akik beálltak szemből a pénztárhoz, hogy csak cigit kérnek. Pont elém,mert én következtem volna. Olyan büdös kesernyés bagószaguk volt, de nagyon keményen, hogy visszahőköltem, hogy na ne ezt mégsem kellene talán visszavállalnom. Úgyhogy pont jókor jöttek, mert még sem vettem meg a cigit. Nekik köszönhetem, hogy mégsem buktam el másfél év után.

Nekem az első tizenegy néhány hét nehéz volt, utána már nem nagyon voltak ilyen rá szeretnék gyújtani fél órák.

Nekem is megnőtt az étvágyam, ezért is mentem többek között a kondi terembe.

Székrekedésem nem volt. A nikotinnak a belek simaizomzatára gyakorolt hatása kimarad, ezért van ez nálad.Erre ki kell tapasztalnod valami megoldást. Mondjuk minden másnap igyál szűzteát vagy van belőle kapszula is.


/ 1-es vagyok/

2013. márc. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én már lassan 3 éve leszoktam, de még mindig nem érzek semmit... A jobb közérzet csak duma.
2013. márc. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat ismét. Egyesnek gratulálok a kitartáshoz! :D
2013. márc. 21. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!