Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetnék az alvás zavarom...

Csitta82 kérdése:

Mit tehetnék az alvás zavarom ellen?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon kveset alszom, és szinte minden neszre felébredek, teljes éber állapotra és nehezen tudok visszaaludni. ehhez még az is hozzájön hogy a párom horkol. A horkolásra egyátalán nem tudok elaludni ( más zaj nem zavarja elalvásomat). tudom hogy a fejemben van a gond :) Hogyan lehetne ezen válltoztatni ,hogy egy kiadosat tudjak aludni anélkül hogy felébrednék éjjszakánként, és hogy az esti lefekvés ne legyen kinszenvedés a párom horkolása miatt? Agykontrol?
2013. márc. 6. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok alvásszakártő.

De gyógynövényeket használnak a pihentető alvás segítésére. (pl. citromfüvet).


Van egy olyan dolog is, hogy bármilyen szuper és egészséges a húsfogyasztás, de a mindennapos húsevés már hatással van ránk. Ez egy élénkítő hatás, olyan állapot ami nem éppen az egészséges alvásnak kedvez. Na most ez bizonyos típusú embereket érint. Rákérdeznék, hogy magas vagy, nyúlánk és karcsú..? És ha véletlen ráhibáztam, akkor ez a "tűz típusú" emberre jellemző, és nekünk óvatosan kellene bánnunk a húsevéssel, mert a túlzottan feltüzelt test, állapot alvási problémákkal jár.


Hirtelen természetes nyugtatót, altatót nem tudok, a citromfű beválhat. A tej is működik, csak az egy igen káros hatás (azért segít az elalvásban, mert rengeteg hormon van benne. Ezek a hormonok a hízást, gyarapodást segítik, tehát belassulsz tőlük. Konkrétan megemeli az inzulinszintedet, leesik a vércukorszinted, és álmos leszel) ezt nem tudom ajánlani, de érdekességképpen nem árt ismerni ezt.

2013. márc. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

170 cm magas vagyok és 65 kg. Szoval nem vagyok az a nyulánk tipus. ne eszem tul sok hust, de tanácsodra ost még kevesebbet fogok.Nem szoktam lefekvés elött legalább 3/4 orával elötte inni folyadékot mert akkor meg a holyagom ébreszt fel pisilési szándékkal. :(

A tejet mindenképpen kiprobálom! Probáltam már a levendula teát, de ott is az volt a gond hogy a teli holyagom akadályozott az alvásban és amikor már majdnem elaludtam megint éber állapotba kerültem a felkelés miatt.

Valahogy a fejem nem tud kikapcsolni, lenyugodni...

2013. márc. 7. 08:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!