Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 17 éves fiú vagyok, és erösen...

17 éves fiú vagyok, és erösen raccsolok. Lehet gyógyitani?

Figyelt kérdés

azaz nem tudom kimondani normálisan az R betüt!És ez engem, főként publikum, és lányok társaságába angyon zavar!Van egy hat hónapos kapcsolatom,ami elég komoly, rengeteget vagyunk eggyütt sokat beszélgetünk, és a hat hónap alatt egy R betüt nem mondtam ki bnőm elött, mert nagyon szégyenlem!Nem tudom, hogy a logopédus ilyen esetbe mennyit tud segiteni, mert ez nem pöszeség, hanem ,,raccsolás"

Kérem ha valaki tud segiteni, vagy találkozott már hasonlo esettel az irjon!


Köszönöm!


2008. jún. 1. 21:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is raccsolok 22 éves lány vagyok. Óvodás korom óta jártam logopédushoz, egészen 8.ig. De sajnos nem segített, én torokból beszélek. Rengeteg problémám származott ebből, de mára már felvállaltam önmagamat. Nekem a nyelvemmel van probléma. Bár nem tartom kizártnak, hogy azért sem tanultam meg, mert nagyon szégyelltem magam és egy csepp önbizalmam sem volt.

Remélem neked más lesz a helyzet. Amúgy egy 20 éves fiú ismerősöm is raccsol és jól elvagyunk egymással. Én pl észre sem vettem neki, és ő sem az enyémet:) Amikor ideges vok nem artikulálok normálisan:) és sok hibát vétek

2009. szept. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én 20/f vagyok, és én is raccsolok kiskorom óta, a logopédus nem segített.

De én szeretem, mr úgy hozzámnőtt ez a "beszédmód", hogy már személyiségemnek tekintem. (idáig sosem volt belőle problémám igazából)

2010. júl. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 thehyker válasza:
100%

Én most 15 vagyok, és énis raccsoltam,az általánosban már megszokták, szóval nem zavart, de amikor elmentem középiskolába, elkezdtek viccelődni és piszkálódni vele, ezért eldöntöttem, hogy megtanulom.

Szóval megnéztem egy youtube videót, abból megtanultam pergetni a nyelvem, aztán amikor egyedül voltam gyakoroltam: este, iskolai szünetekben a vécében, hazafelé menet, otthon ha becsukódtam, az iskolában meg raccsoltam.

Hangosan peregtem, nyelvtörőket mondtam stb. és kb 3 hónap múlva már tudtam úgy mondani ahogy mások.


ha megpróbálod akkor azt ajánlom kerüld az r-t közhelyeken, mondj szinonímákat. Például kerüld helyett mond hogy mellőzd, arra és erre helyett mond hogy ide és oda stb.

2010. okt. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Azóta eltelt majdnem 15 év!! Én is 17 éves voltam 2008 -ban, mint Te, kérdező, és ugyanúgy raccsoltam egész életemben..most akarnék ezzel kezdeni valamit, elvileg nem lehetetlen, kb. 1 év alatt, ha az ember rendszeresen gyakorol, ki lehet belőle nőni. Te már tudtad azóta kezelni? Gondoltad volna, hogy valaki majd 14-15 év múlva hozzászól ehhez? :D
2023. febr. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Itt vagyunk, figyelünk.

Szívesen vesszük, ha megírjátok, hogy mi történt.

2023. febr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
15: te is 2010 vagy az előtti hozzászóló vagy? (én ugye nem, 14-es vagyok, tehát csak tegnap - azaz ma - fedeztem fel ezt a kérdést) Szerintem ez izgalmas, több tízezer, százezer, ha nem millió olyan kérdés lehet itt az oldalon, amiket tizen - huszon akárhány éve írtak ki, milyen lenne ezekre újonnan válaszolni, és megtudni mi lett azóta a kérdezővel, stb. Történelem van ezekben a kérdésekben. ;)
2023. febr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én a #5 vagyok. Aznap írtam, amikor kérdezte.
2023. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Az szép! ;) Köszi, hogy írtál ide. Nem semmi. ;)
2023. febr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!