Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mozgáshiány lehet az oka...

Mozgáshiány lehet az oka annak, hogy hamar kifáradok és megfájdul nagyon a lábam a lépcsőzéstől?

Figyelt kérdés

30-as éveimben járok, pánikbetegségből kifolyólag az utóbbi 3-4 évben csak akkor mentem ki a házból, ha létfontosságú volt, vagy amikor jobb passzban voltam és épp volt kedvem, de ez ritkaság.Itthon én vezetem a háztartást, tehát mozgok valamennyit, de elképzelhető, hogy ez nem elég (?)

Már hetek óta nem voltam odakint, most viszont vendég jött és le kellett mennem a 4. emeletről hozzá, a lemenet még nem volt gond, de mire visszafelé megmásztam az emeleteket, úgy megfájdult mindkét lábam, főleg a combjaim, majd össze estem.Azóta is fáj egy kicsit.Meg általánosan elég gyenge vagyok.Azért is nem szeretek kijárni, mert mostanság, ami a járásomat illeti, úgy érzem magam, mint egy elefánt, pedig átlagos, sőt, inkább vékony az alakom, de az utcán is hamar kifáradok, olyankor meg már csak "trappolok".Lehet mindez a kevés mozgástól?Vagy esetleg valami komolyabb betegség?


2012. okt. 31. 13:29
 1/4 A kérdező kommentje:

Amúgy mielőtt pánikbeteg lettem, akkor is elég zárkózott, mozgásszegény életet éltem, de nem ennyire durván..

Már akkor, mindenféle kivizsgálásra elküldtek, semmi szervi bajt nem találtak.Öszintén szólva hihetetlen.

2012. okt. 31. 13:31
 2/4 anonim ***** válasza:
mindenképen kell a mozgás!! a friss levegö!!!igen,lehet a mozgáshiány ennek z oka,meg pánikbetegségis csak rosszabbodik!!! tessék MINDEN NAP,AZAZ MINDEN NAP LEGALÁBB MINUMUM 30PERCET KINNENNI!!! LEGJOBB A 12-15ÓRÁIG IDÖPONT! (+,- 1 ÓRA)
2012. okt. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.Igen, tudom, hogy nagyon ki kéne menni, de borzasztó nehezen szánom rá magam :(

Most úgy döntöttem, legalább itthon minden nap próbálok tornázni kicsit, talán segít.

12-15 óra között?Az talán tényleg jobb lenne, mivel olyan vagyok, hogy kb délben kezdem azt érezni, hogy "ébredezem",minél korábban kell kelnem, annál kómásabb vagyok.Este érzem magam legjobban, de akkor meg már "minek"?

2012. okt. 31. 17:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha már úgyis otthon vagy egész nap, szánj egy kis időt a mozgásra, szerezz be egy szobabicót, vagy vmi erőgépet, de ezek nélkül is tudsz mozogni, csomó olyan mozgásforma van amit kis helyen is lehet végezni (pl. fegyencedzés) És ha este vagy legjobb formában, akko csináld este.

Hidd el jót fog tenni nem csak a testednek, de a lelkednek is. :)

2012. okt. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!