Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vérnyomás: mozgáshiány vagy...

Vérnyomás: mozgáshiány vagy szívbetegség?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben azt éreztem, hogy picit beszúr a szívemnél és ilyenkor kicsit beszédülök meg ilyenek. Megmértük a vérnyomásomat: 147/76 pulzus 106. Szóval ez magas elvileg vagy nem? 25 éves vagyok, a dohányzásról már 2 éve leszoktam, alkoholt alkalmanként fogyasztok. Munkámból adódóan nagyon keveset mozgok, szinte egész nap reggeltől estig ülök. Lehet az a probléma? Mit tegyek, hogy csökkentsem? Köszi a választ!
2011. ápr. 22. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet ez a probléma, de orvos nélkül nem úszod meg. Muszáj orvoshoz fordulnod, mert a 147 nagyon magas érték, és a pulzusod sem nomális (60-90 között kéne lennie).

Sok más dolog is okozhatja, pl. pajzsmirigy is, ezt látatlanban senki nem tudja neked megmondani.

Amit biztosan kell majd tenned: drasztikus életmódváltás: egészsgéges táplálkozás, sok gyümölcs, zöldség, csirke, hal, teljes kiörl. kenyér, kevés só (!!), ha nem nomális a súlyod, le kell fogynod, és mindenképp kell a mozgás.

2011. ápr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Stressz és mozgáshiány.Ha hosszabb időn keresztül megmarad,akkor lehet egyéb dolgokra gyanakodni(pl.vese)
2011. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na most a Húsvét alatt úgyis rengeteg helyre megyek túrázni, mozgok sokat, meglátjuk hogy alakulnak a dolgok, azt ha nem jó, akkor jövő héten biztosan fel kéne keresnem az orvosomat.
2011. ápr. 22. 12:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy általában ha mozgok, pl. valamelyik nap bicikliztem egy kicsit és utána egész jó volt a közérzetem megint, de csak ideig óráig.
2011. ápr. 22. 12:29
 5/6 anonim válasza:
Szia! elmúltak a tünetek? kezdem én is a leírtak szerint érezni magam.:S és még nem tudom mitől van
2011. jún. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most vagyok rendben! Voltam vizsgálatokon, vérvételen, de makk egészséges vagyok. Az orvos szerint idegi alapon megy fel, apukám súlyosan le van betegedve és több mint valószínű, hogy ez miatt. Vettem fehér fagyöngy teát, szálasat és amióta ezt iszom, azóta úgy veszem észre, hogy rendbe vagyok! ;)
2011. szept. 14. 09:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!