Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szívbetegség? Esetleg valami...

Szívbetegség? Esetleg valami más? Vagy ez természetes csak nálam intenzívebb?

Figyelt kérdés

üdv.


Úgy gondolom van valami féle szívbetegségem.

Az orvos is észre vett valamit azt mondta talán szívzörej.

Aztán egy hétre beküldött a kórházba hogy vizsgálják ki.

Volt ott 24 órás szívfigyelés. Többfajta röntgenezés is.

Figyeltem a 24 órás műszernek a kiértékelését max 140-et vert a szívem 1x vérvételkor éjszaka pedig leglassabb 42 volt percenként.

De azt mondták sehol semmi gond.


Aztán 1 hónap múlva voltam valamiért az orvosnál és megint észrevett valamit elküldött kardiológushoz.

Ők is azt mondták hogy kicsit gyors a szívem de lehet csak az izgalom miatt. 110 volt.


Én magamon a szívemmel kapcsolatba semmilyen problémát nem észlelek nem fáj nem szúr se semmi.

Bár néha érzem hogy egyszer csak dobban egy nagyot kb 2 hónaponként 1x észreveszem.


A főproblémám az lenne azért is írok ide hogy miért van az hogy:

Ha megterhelem magam fizikailag és felmegy a pulzus nem érzem jól magam 2-3 perc múlva vagy 15 percig amikor már lenyugszok fizikailag.

Fáj a fejem, szédülök, nyomja szét a szememet.

Olyankor ha nem ülök le jól megpihenni 20 percre egy nagy pohár víz mellett, tán össze is esnék attól félek.

A fizikai megterhelés alatt értsünk pl: 30 fekvőtámaszt egy huzamba, vagy intenzív 35km/h-s 5 perces biciklizést vagy elég 1-2 percnyi intenzív futás is és akkor már vége muszáj leülni inni és pihenni mert nem érzem jól magam.


Na persze lazán elbiciklizgetek 100km-ert is meg elsétálok óra hosszakat sőt még egy közepesen intenzív fizikai munkát is elvégzek akár egész nap.


Itt tényleg csak akkor van gond ha nagyon intenzíven hajtom magam.


Amúgy soha nem cigizek, nem iszok semmilyen káros szenvedélyem nincs.


Mitől lenne ez? Nem bírná a szívem a nagy megterhelést?

Minek a tünetei ezek?


2010. máj. 13. 13:45
 1/3 A kérdező kommentje:

Amúgy közepes testalkatú vagyok.

F/18 180cm magas 75 Kg

2010. máj. 13. 13:46
 2/3 anonim ***** válasza:
terheléses EKG-t kérj az orvosodtól,ott fog kiderülni a probléma.
2010. máj. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

És olyan embernek akinek bármilyen baja van a szívének.

Pl nekem kiderülne hogy terheléskor.

Nem veszik el a jogosítványt végleg?

2010. máj. 13. 14:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!