Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lát az orvos, a számítógépen?

Mit lát az orvos, a számítógépen?

Figyelt kérdés

Bármilyen kórházi szakrendelésre elmegyek,látja e a doki hogy két nappal azelöt milyen szakrendelésem voltam,milyen panasszal stb.?

Azt tudom hogy központi elektronikus karton van amibe minden ambuláns-lap-bejegyzés bekerül,de ezt bármilyen rendelésen bármilyen orvos látja is? Csak hogy érthető legyen,pl. elmegyek szemészetre holnap,hátrom nap múlva meg teszem föl bőrgyógyászhoz,akkor a bőrgyógyász asszisztens látja e alapesetben hogy voltam szemészeten?Remélem érthető voltam.



2012. okt. 25. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:

van egy(kettő) rendszer(HIS és PACS).

A HIS igazából a kórházi információs hálózat, de hasonló az amit az SZTK-kban használnak. oda fel kerül minden adat a betegekről és bármely orvos látja. ha jól tudom, akkor ez 1 kórházon/telephelyen belül működik.


A PACS, pedig arra jó, hogy a világon bármely orvos lássa az elkészült képi dokumentumokat(egy amerikainak olcsóbb egy indiai orvossal kiértékeltetni a képeket, mintha otthon csinálná)

2012. okt. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kórházi programja válogatja. Egy jó kórházi betegnyilvántartó program megőrzi (akár 10 évre visszamenőleg is), hogy mikor milyen szakrendelésen jártál. Ezt nálunk "Vizsgálatok fája"-nak hívják. Ám az, hogy az adott szakrendelésen mit írtak le, nem mindenki olvashatja el, csak az akinek jogosultsága van. A kórházi dolgozók nagyon pontosan be vannak osztva jogosultság szempontjából, nem lehet akármit megkukkolni és a program minden műveletet naplóz is, tehát visszakövethető, ki- mit-mikor nézett meg.
2012. okt. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ahová én járok, ott igen. Pl az ortopédiárólé azért küdltek góckutatásra, mert látták, hogy rengeteget járok gégészetre és folyton problémáim vannak (állítólag összefügghet a térdfájással... oO)

Lényeg az, hogy látják, ja...

2012. okt. 26. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó, neked ez sima sztk-ban volt?
2013. aug. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!