Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy vérvétel kimutatja hogyha...

Egy vérvétel kimutatja hogyha valami gond van a májammal?

Figyelt kérdés
Kicsit érzékeny az a rész ahol a májam van(nem fáj) arra gondoltam hogy elmegyek orvoshoz, csak nem tudom mit kérjek, ultrahangot vagy vérvétrlt.
2009. júl. 26. 02:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A vérvételből az derül ki, hogy valami gond van vele. Az ultrahangból pedig az, hogy mi az oka.
2009. júl. 26. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Nem gondolod, ezért kéne az orvosra bízni a döntést? Talán ő jobban tudja mint te, vagy az itt válaszolók úgy látatlanban.

Ne "kérj", hanem menj el, mondd el a tüneteidet és az orvos majd eldönti, hogy milyen vizsgálatokra van szükséged.

2009. júl. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos én elkövettem azt a hibát,hogy orvosra biztam édesanyám betegségének gyógyítását (májbeteg volt),s végig bizonygattam,hogy soha nem ivott alkoholt,mert az orvos (orvosok)mert Klinikán kezelték,állította,biztos zugivó volt,mert májzsugora van. Májrákban halt meg, 2 héttel a halála előtt derítették ki,hogy Hepatitis vírus (vérátömlesztéssel kapható) okozta a betegségét. Ekkor már elhitte az orvos,hogy nem ivott,de eltelt közben hosszú idő,s már nem lehetett megmenteni. Ha elsőre hittek volna nekem,és nem alkoholistaként kezelik,valószínűleg megmenthették volna,mert a vírus ellen kellett volna kezelni. (Ennyit a bízd magad az orvosokra részhez)

A válasz. A GOT GPT gamma Gt (nem találok itt más jelet rá értékek növekedése mutat a máj betegségeire. Ha nagyon magasak az értékek,akut baj van,ha csak kicsit magasabbak,többnyire idült. De egyáltalán nem biztos,hogy a májad okozza a gondot (sajnos közben rengeteg májbeteggel kerültem kapcsolatba) mert a máj évekig nem fáj,ha már elkezdődött a betegség, ezért is jó a vérvétel,az már kezdeti stádiumban kimutatja,hogy baj van. De sokkal gyakoribb,hogy ezt az érzékenységet inkább epe-problémák okozzák. Mindenképpen csináltass vérképet és UH-t,ezek viszonylag objektív vizsgálatok,és nem a doktor bácsi feltevésén alapul.

2009. júl. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezen nem kell gondolkodni, menjél minél előbb. Majd a szakember megmondja,hogy milyen vizsgálatokra van szükség. A vérvételből nagyon sok dologra tudnak következtetni,a tovbbi vizsgálatokat az orvos dönti el. Remélem lesz pénzük az ultrahangra.
2009. júl. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

májfunkció ellenőrzést kérjél. vérvétellel.

először mindig a vérvétel az első, és ha ott eltérések vannak, akkor jön a következő lépés.

2009. júl. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, el fogok menni orvoshoz.
2009. júl. 26. 14:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!