Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Depresszió ellen valami jó...

Depresszió ellen valami jó tipp? Olyan emberen kéne segíteni, aki nem nagyon hagyja.

Figyelt kérdés
Van egy barátom, 15 éves, és az a gyanúm, hogy depressziós... neten ismertem meg, minden nap beszélünk, de egyre komorabb. Én vidám természetű vagyok, néha kicsit sikerül felvidítanom, de mostanában nagyon nem. Meg nem is hagyja, hogy segítsek rajta. Ajánlottam neki "ellenszereket" depresszió ellen. Mondtam neki, hogy a sport sokat segít. Ő nem szereti a sportokat. Mondtam neki, hogy vegye valamilyen állatot, az elvonja a figyelmét a bajairól, de ő nem szereti az állatokat. Mondtam neki, hogy menjen emberek közé, nevessen sokat. Ő utálja az embereket... Nem hagyja, hogy segítsek rajta... Én megfogadtam, hogy felvidítom, de egyre jobban elbizonytalanodok... Nagyon szeretnék neki segíteni. Valaki valami tipp?
2012. aug. 23. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok,csak rajtam nem látszik annyira,mivel az emberek ezt nagyképűségnek veszik le részemről.

Amúgy csak a pszichológus segíthet vagy egy erős emberi kapcsolat.

2012. aug. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Engem csak az akaszt ki, hogy ő sem akar segíteni magán, és nem is hagyja, hogy más segítsen rajta...
2012. aug. 23. 21:11
 3/6 anonim válasza:
És ez mitől jött?
2012. aug. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szigorúak a szülei... mondtam neki, hogy beszélje meg velük, de meg se próbálj, mert szerinte reménytelen...
2012. aug. 26. 20:14
 5/6 anonim válasza:

Én ebből úgy jöttem ki, hogy kimentem 4napra Londonba.

Én azt javaslom, próbáljon változtatni akár csak egy kis időre a környezetén, pl menjen a nagyszüleihez pár hétre, vagy pár napra, keressen valami jó hobbit, foglalja el magát stb... De, hogy te mit tudnál tenni azt nem tudom csak esetleg ezt elmondani.. És ne add fel, hogy felvidítsd! :)

2012. aug. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na... ma bevallotta, hogy szurkálja magát tűvel... Köszi a válaszokat :)
2012. aug. 27. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!