Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Halálos szívroham, ritmuszavar?

Halálos szívroham, ritmuszavar?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni, a ritmuszavaromat sajnos az egészségügy alacsony színvonala miatt egyszer sem sikerült rögzíteni. Igen ritkán jön elő, főleg hosszabb kipihentség, vagy legyengültség során hirtelen megerőltetés során fellépő 2, max 10 másodperces ritmuszavart érzékelek.


Lényegében annyit érzek, hogy a normális dobozás mellett a szív elkezd össze vissza remegni, közben a dobogás ritmusa is megváltozik.


Mivel rendszeresen sportolok, futok egyedül, evezek, érdeklődnék, hogy van-e okom félni attól, hogy ez a ritmuszavar egyszer csak nem kattan vissza magától, hanem folytatódik, esetleg súlyosbodik? Eddig valahányszor ezeket a tüneteket érzékeltem, mivel mindig orvosi jelenléten kívül voltam, általában visszatartottam a lélegzetem, mivel légvételre a dolog rosszabbodott.


Kardio-edzéssel, a szív-tüdő erősítésével csökkenthető a ritmuszavar előfordulásának esélye? Vagy itt ezt más dolog válthatja ki? (nem szeretném egyébként ócsárolni a magyar egészségügyet, de durvának tartom, hogy kb 10x voltam ezzel orvosnál, ebből 8 esetben sima ekg-val elengedtek mondván az jelenleg negatív, a másik két esetben pedig (hibás) holterezés után leráztak, terheléses tesztre sem küldtek. Egy orvos egyszer azt mondta nekem, hogy csak szívkatéterezéssel tudnák megnézni mi okozhatja a bajt, de annyira veszélyes beavatkozás, hogy szerinte nálam fölösleges. Amivel egyet is értek, viszont semmiféle felvilágosítást nem adtak arról, hogy mi lehet ez és mennyire veszélyes, akárhányszor és akárhogy kérdeztem az orvosokat.


Talán valaki tud nekem itt segíteni aki hasonlót tapasztalt.



2012. aug. 8. 01:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy időben én is éreztem néha ilyent, de szerencsére elmúlt.

Én nem mentem vele orvoshoz.

2012. aug. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A leggyakoribb ritmuszavar az úgynevezett extraszisztolés aritmia. Ebben az esetben „soron kívül”, a rendesnél valamivel hamarabb érkezik egy „extra” inger a pitvarból vagy a kamrából, s ezt egy kissé hosszabb szünet követi. Van, aki észreveszi, megéli a soron kívüli ütést, mások a szünetet érzik: mintha megállt volna egy pillanatra a szívük; a legtöbb esetben azonban egyáltalán nem okoz panaszt, csak EKG-vizsgálattal derül ki.


Régebben az extraszisztolét általában kórosnak tartották, és ritmusszabályozó gyógyszerekkel kezelték. A 24 órás EKG-vizsgálat (Holtér-monitor) megjelenésével és elterjedésével azonban nyilvánvalóvá vált, hogy valamennyiünknek – még a világ legegészségesebb embereiként számon tartott űrhajósoknak is – van naponta több, akár több tucat extraszisztolénk. Ezt is befolyásolhatja idegesség, izgalom, legtöbbször azonban semmiféle kiváltó okot nem lehet azonosítani. Amennyiben tehát az extrák száma nem haladja meg a napi 100–200-at, a kezelés felesleges.

2012. aug. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az 1 vagyok.

Én nekem nem ilyen volt, hanem rövid ideig azt éreztem, hogy nagyon gyorsan és nagyokat ver a szívem nyugalmi helyzetben, egyik pillanatról a másikra, amit utána erős félelem érzet követett.

2012. aug. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen szívdobogás érzésem van néha hosszabb ideig néha csak egy félreütés.2-őt ver 1 helyett majd kihagy.nálam se mutatott ki különösebb bajt.pedig úgy élem meg.ilyesztő akárki akármit mond.
2012. aug. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2es vagyok

Nekem is van ilyen. Csináltattam ABPM-et, Holter is volt, néha látni, de nem kell kezelni. Sokkal több embert érint mint gondolnátok, nem kell megijedni. Orvos ennyit tud tenni ahogy a kérdező irta, ekg-n látnák ha súlyosabb lenne a baj. Ugyhogy nyugalom.

2012. aug. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is ugyanilyen problémám van és a kedvenc orvosom által használt magyarázat: az extrasystole egy "jóindulatú ritmuszavar". Szerintem a ritmuszavar nem lehet jóindulatú:-) Ez van, nem tudják az orvosok hatékonyan kezelni az előny-hátrány mérlegeléskor a legtöbb gyógyszer elbukik. A katéterezéssel pedig kb. 2 hónapra tudják megszüntetni a problémát, mert az kóros ingerület keres magának más utat. Marad a reménykedés, és nem pánikolni, mert az csak ront a helyzeten. Ha van kérdésed írj öreg motoros vagyok extrasystole témában!
2012. aug. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!