Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Holnap vérvételre megyek....

Holnap vérvételre megyek. Eddig egyszer voltam, akkor nagyon rosszul lettem. Valami tanács, hogy jobban bírjam?

Figyelt kérdés
Alacsony a vérnyomásom, elájultam. Borzalmas érzés volt, rettegek tőle. Nincs valami mód, hogy kibírjam, hogy eszméletemnél maradjak?
2012. aug. 7. 17:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Tehát nem a tűtől ájulok el, hanem a vérveszteségtől.
2012. aug. 7. 17:09
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha szabad akkor egyél igyál előtte, én mindig mondom előtte a nővérnek hogy alacsony a vérnyomásom, rosszul viselem. Van olyan hely ahol le lehet feküdni és úgy veszik le.
2012. aug. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elötte igyál sok vizet,hogy nehogy kiszáradj,és közbe gondolj valami másra,és ha a vért sem bírod akkor ne nézz oda!
2012. aug. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Egy módszer van: vérvétel előtt szólsz a dokinak, hogy ájulós vagy, vérvétel után pedig azonnal segítenek lefeküdni az ott lévő ágyra vagy padra, és ott fekszel felrakott lábbal kb. 10-15 percet.

Én is ájulós vagyok. Nincs más módszer. Biztos kapsz tanácsokat, hogy nem kell a para, meg nem kell a hiszti, mondogasd magadban, hogy nem ájulok el - de nem segít, én minden kipróbáltam. Pedig alapból nem alacsony a vérnyomásom.

Le kell feküdni, az hatásos.

2012. aug. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Na, mondtam...

Eszedbe ne jusson enni, a vérvétel éhgyomorra van (legalábbis a normál). Inni is csak vizet ihatsz, de ha kiiszod a csapot, akkor is elájulsz, semmi köze hozzá. Egy vérvételtől senki nem szárad ki...

És... te sem a vérveszteségtől ájulsz el. Bőven van elég véred... Attól ájulsz el, hogy leesik a vérnyomásod.

2012. aug. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Idiótaság. Rengeteget kell inni. A folyadék a GI rendszerből a vérbe kerül, pótolva a kieső keringő folyadékot.
2012. aug. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy mivel nagyon rá fogok parázni, ezért pörögni fog a szívem, ami ilyenkor jó, nem?
2012. aug. 7. 17:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem jó.
2012. aug. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!