Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi bor az egészséges egy...

Mennyi bor az egészséges egy 15 és fél éves fiúnak?

Figyelt kérdés

Úgyértem hány dl ami még egészséges nekem?

( nem szeretném még véletlen se túlzásba vinni azért kérdezem)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. júl. 15. 10:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem arra értem:) Életkorodból adódóan a tested már kifejlődött, a májad már nem fog változni, szóval ha nem bírod a piát, később sem nagyon fogod, ha bírod, akkor már most is bírod.
2012. júl. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Semennyi!

Majd 20 év fölött, napi 2-3 dl.

A minőségi vörösborban ennyi mennyiségben van annyi antioxidáns, hogy kifejtse jótékony hatását, de elég kevés ahhoz, hogy a máj, károsodás nélkül fel tudja dolgozni az alkoholt.

De 20 év alatt még fejlődnek az agyadban az idegpályák, tehát ilyenkor semennyit nem szabad inni.


Egyébként ennek semmi köze a szédüléshez, ha nem bírod a piát, akkor 2-3 dl bortól is szédülni fogsz. Ami normális, mert az amúgy nem olyan nagyon kis mennyiség.

2012. júl. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"Nem arra értem:) Életkorodból adódóan a tested már kifejlődött, a májad már nem fog változni, szóval ha nem bírod a piát, később sem nagyon fogod, ha bírod, akkor már most is bírod."


Ja, bocsi, tényleg, félreértettelek :)



Köszönöm a válaszokat :)

2012. júl. 15. 10:50
 14/15 A kérdező kommentje:
mindnekinek megy/ment a zöldkéz!
2012. júl. 15. 10:51
 15/15 anonim ***** válasza:
Étkezés után, napi 1 dl. nem árt meg.
2012. júl. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!