Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért olyan olcsók a vitamin...

Miért olyan olcsók a vitamin pezsgőtabletták?

Figyelt kérdés

Amiket meg gyógyszertárakban, drogériákban lehet kapni, mindenféle vitaminok azok miért olyan drágák?? Pl a MagneB6-ban csak Mg van és B6 vitamin, egy Multivitamin pezsgőtabiban pedig mindenféle vitamin (ráadásul az van ráírva, hogy mindegyik vitamin fedezi a napi 100%-ot), akkor hogy lehet, hogy a pezgsőtabi ennyire olcsó, a tabletták pedig ennyire drágák?


Valami baj van a pezsgőtablettákkal? Nincs is benne annyi vitamin, mint amennyit ráírnak? Vagy rosszabbul szívódik fel? vagy mi ennek az oka?


2009. júl. 11. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Írd be ide a keresőbe és vannak hasonló kérdések. Engem is érdekel, ezért utána néztem. Eddig ezeket találtam válasznak:

"nekem a gyógyszertárban azt mondták , hogy a pezsgőtabletta hosszútávon vesekövet okozhat

nagyon minimális mennyiségű vitamint raknak bele. Mondok jobbat: Ismered a Centrum, Actival illetve hasonszőrű multivitaminokat? Nahh azok sem érnek semmit, az RDA számok gyakorlatilag a hiánybetegségek alsó határát súrolják... 60mg C vitamin?

Jahh azt elfelejtik mondani hogy az arra elég hogy hiányos táplálkozás mellett ne kapj skorbutot... Ennyit erről.

szerintem ezek semmit nem érnek,ahogy megiszod,pisiled is ki

aspartam van benne ami nem egészséges.

A pezsgőtabletták semmit nem érnek... vegyél Scitec Multi-X vagy ISS Super Vitamin Pak-ot."


Nem tudom, hogy mi igaz, mi nem, de ezek után lehet nem iszok ilyet.

2009. júl. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát megnéztem ezt a Multi-X-et, hááát szerintem jobb azt is hanyagolni :) azért ilyen nagy dózisban vitaminokat szedni nem egészséges.Van, amelyik az RDA 6667%-a... :S Azért..
2009. júl. 11. 16:21
 3/6 A kérdező kommentje:
fú ezek valami body bulildereknek való szerek egyébként
2009. júl. 11. 16:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy lehet vmi 6667%-a? Abba bele is lehet betegedni, ha olyan vitamin. Én Eurovitet szedek egyébként. Nem tudom hogy jó-e, nincs semmi bajom (remélem), de néha pezsgőtabit iszok helyette.

A vitaminokat, amiket bemásoltam, valaki arra írta, hogy fogyókúrázás közbe, de vki tizenévesen szedi ezt.

2009. júl. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A-vitamin (halmáj olajból) 10000 NE 200%


C-vitamin (aszkorbinsav csipkebogyóval) 1000 mg 1667%


D-vitamin (halmáj olajból) 400 NE 100%


E-vitamin (természetes d-alfa-tokoferol) 400 NE 1333%


Bioflavonoidok 100 mg *


B1-vitamin (tiamin-mononitrát) 100 mg 6667%


B2-vitamin (riboflavin) 100 mg 5882%


Niacin (niacinamid) 100 mg 500%

2009. júl. 11. 18:15
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem a felszivódási %-a elég alacsony.nincsennek benne felszivódást segitő anyagok,olyan mű az egész szerintem.
2009. júl. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!