Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan vegyem rá az orvost,...

Hogyan vegyem rá az orvost, hogy oda küldjön vizsgálatra ahova én szeretnék elmenni?

Figyelt kérdés
Már kb 2 hónapja naponta rosszul vagyok,de nem a melegtől,hanem egy latens betegségtől.Már voltam vérvételen,de mindig jók az eredmények,ennek ellenére mindig rosszul vagyok.viszont az orvos valahogy nem hiszi azt hogy nekem komolyabb bajom lenne.Ezért kérdezem milyen momdatot mondjak annak érdekében,hogy az orvos elküldjön egy adott vizsgálatra?

2012. júl. 8. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Doktor úr, kérem szépen, hogy adjon egy beutalót ide és ide. Én addig nem nyugszom meg, amíg a ....-omat nem vizsgálják ki.

Mindezt határozottan, belenézve a doktor szemébe.

2012. júl. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ja. És kap egy beutalót a pszichiátriára.:)

Ha nem lenne ilyen titokzatos, többet tudnék segíteni esetleg.

2012. júl. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
pszichiátrián már voltam,ott mindent rendbe találtak.Az orvosnak már bele néztem a szemébe de nem hisz nekem.
2012. júl. 8. 20:31
 4/12 A kérdező kommentje:
második válaszoló mit szeretnél még tudni?
2012. júl. 8. 20:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem mondanod kell, hanem egy szép fehér borítékot letenni elé, vagy a zsebébe pár ezressel. Na, akkor oda küld, ahová csak akarod.
2012. júl. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mégis hová akarsz beutalót kérni? Mer mondjuk egy CT vizsgálat 200 ezer ft-ba kerül, kb. és ezt nem szokták csak úgy kérni.
2012. júl. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt kéne tudni, milyen jellegű (diagnosztikai) vizsgálatról lenne szó, akkor meg tudnám mondani, hogy ki és hogyan utalhat be oda.
2012. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
gasztroenterológiára kellene.Ennél többet nem mondok sajnálom
2012. júl. 8. 20:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért egy CT vizsgálat messze nem kerül 200 ezerbe, 50 ezerből már teljes hasi vizsgálat megvan (jópárat csináltam már:)
2012. júl. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
No hát ez is már elég lehet. Szóval keresned kéne egy gasztrós belgyógyász szakorvost, vagy Gasztro. szakrendelésre beutalhat a felülvizsgáló főorvos is. Lehet, hogy nem kéne ajtóstól berontani a vélt vagy valós betegségeddel. Hagyni kell, hogy elvégezzék azt, amit ők is szeretnének (lehet az hasi UH, gyomor rtg., spec. laborok, stb.) Amúgy a csőnyelés nem épp örömmámor, de kibirható. Alulról kissé kellemetlenebb :)
2012. júl. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!