Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nektek hányingerkor segít, ha...

Nektek hányingerkor segít, ha ütitek magatokat? Normális ez?

Figyelt kérdés

Ha hányingerem van, és érzem, hogy jönne az öklendezés, akkor elkezdem ütni magam (nem úgy, hogy bajom legyen, hanem csak úgy, hogy csattanósan, h "csípjen" egy kicsit, vagy belecsípek a bőrömbe egyet, gyűrögetem...stb.), és akkor elmúlik. Bevált, mert több mint egy évtizede nem hánytam egyszer sem, pedig szedtem össze olyan hányós-hasmenéses vírust, csak a hányást mindig "legyőztem".

Nem tudom, hogy normális dolog-e ez, de nem igazán csinálnám senki előtt, mert tuti elmebetegnek nézek ki olyankor. Családtagjaim már megszokták, hozzá sem fűznek semmit. :D

Mi állhat a dolog hátterében? Hallottatok már ilyenről?



2012. jún. 26. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hallottam konkrétan hányingerrel kapcsolatban ilyesmiről, de más esetben már igen. Talán eltereli a figyelmedet a hányingerről a fájdalom. (?)
2012. jún. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a hányásközpont az agyban a nyúltvelőben található és a nyúltvelő közelében vannak úgynevezett kemoreceptorok, amelyeket különböző hormonok ingerelhetnek. (pl a terhes nőknek ettől van a reggeli rosszulléte). előfordulhat, hogy a fizikai ingerre (ütés) a szervezet védekezőmechanizmusba kapcsol és adrenalint szabadít fel, és ez erősebb mint a kemoreceptorokat ingerlő anyagok (vírus, szervezetben felhalmozódott anyagcseretermék stb.)
2012. jún. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak!

Úgy látszik, akkor tudok valamit...:DDD Viszont szerintem továbbra sem fogom ezt mások előtt csinálni.:)

2012. jún. 26. 23:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!