Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti nem érzitek úgy magatokat,...

Ti nem érzitek úgy magatokat, hogy elrontottátok az életeteket?

Figyelt kérdés
nekem az elmúlt négy évem teljes csőd, legjobban ott rontottam el, hogy rossz iskolába mentem, meg sok kis dolgot nem csináltam, ami most nagyon hiányzik, és állandóan azon gondolkozok, hogy mi lehetett volna más, kezdek depressziós lenni.
2012. jan. 15. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan vannak ezzel így, főleg az értelmesebbje. Ugyanakkor 30 éves korodig nincs miért aggódni, lehet módosítani, pótolni, változtatni. Sőt 30 után is, csak akkor már versenyt kell futnod az idővel, esetleg a lehetőségek korlátozottabbak, de még akkor sem késő. Soha nem késő!
2012. jan. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én így érzem, pedig csak 12 vok o.O!!!ez nagyon furi?
2012. jan. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

19 éves vagyok még csak.

Az általános iskolám visszatekintve nagyon jó volt, a gimi nem annyira, viszont olyan barátnőket ismertem meg ott, hogy ihaj. :) Rájuk tuti mindig lehet majd számítani és időskorunkban is érintkezni fogunk, már ha máshogy nem hozza a "sors". Szóval emiatt a gimi is megérte.

Amik apró dolgokat nem csináltam régebben, maximum nem értem magamat. Amikre rádöbbenek, hogy szükségem van rá, azt folyamatosan próbálom pótolni.

Majd jövőre, ha rossz szakra mentem, már lehet, hogy ilyen érzésem lesz. Egyelőre nem.

2012. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én is 19 éves vagyok, legnagyobb hiányt abban érzem, hogy nem gimnáziumba mentem /elektro suliba járok/, mert most nagyon megszerettem az irodalmat, és nagyon sajnálom, hogy nem foglalkoztam vele hamarabb, meg nehéz pótolni, azt a sok hiányt amit érzek, és minél többet pótlok, annál nagyobb hiányt érzek, mert már hamarabb is elkezdhettem volna.
2012. jan. 15. 12:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja értem. :(

Van még időd bepótolni, talán. Ne érdekeljen, hogy nem lesz másra időd, csak tanulj. Én komolyan ezt javaslom. Most az a legfontosabb, hogy irodalomból pótolj!

2012. jan. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Dehogynem. 35 évesen rontottam el, és már 44 éves vagyok.
2012. jan. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
harmincig nincs mit aggódni mi? elvégre minden oly rózsás manapság....
2012. jan. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"harmincig nincs mit aggódni mi? elvégre minden oly rózsás manapság...."

Ha elolvastad volna rendesen a kérdést, az én válaszomat sem érted félre. Ez esetben a mondat nem arra vonatkozik, hogy egy fiatalnak semmi aggódni valója nincs a mai "rózsás" helyzetben, hanem arról, hogy amit kihagyott és megbánta, azt még pótolhatja, és még szakirányt is válthat. Arról nem is beszélve, soha nem tudhatja mikor, hol veszi hasznát annak, amit eddig elvégzett. Ez a mai "rózsás" helyzet épphogy rákényszerít arra, hogy minél sokoldalúbb legyen az ember. Vagy szerinted az lett volna jó válasz, hogy: Hát gyerekem ezt jól elrontottad, innen nem vezet jó út sehová, húzd le a rolót, mondj le arról, hogy valaha is viszed valamire az életben?

2012. jan. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!