Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elalvás, vagyis félálom...

Elalvás, vagyis félálom alatti ijedtség? Mi ez?

Figyelt kérdés

Volt már veletek olyan, hogy fél álomban voltatok, és egyszer csak hirtelen olyan érzésetek támadt, mintha valaki ott állt előttetek, vagy mellettetek, és egyszerűen egy hang sem jön ki a torkotokon hiába akartok sikítani, valamint a kezeteket se tudtátok megmozdítani, megmozdulni sem tudtok ? Egyszerűen leblokkoltatok?



Ez mitől van ?


2012. jún. 24. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Velem még nem volt ilyen, remélem nem is lesz. Ijesztő lehet :(
2012. jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ezt alvási bénulásnak hívják és félálomba szokott lenni, a wikipédián nagyon hoszasan olvashatsz róla ;)
2012. jún. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
2012. jún. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is van ilyen. Mivel pánik rosszulléteim is vannak időnként, ezt is ráfogják. Alvás vizsgálat is történt, persze pont akkor nem volt ilyen felriadás, így az negatív lett.

Nálam az ellenkezője is szokott lenni, hogy úgy érzem, hogy valaki bántani akar és kiabálnom kell, különben azt érzem, nekem végem...Érdekes dolgok ezek....

2012. jún. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már ilyen, előfordult egy éjjel többször is, de aztán olvastam valahol, hogy ilyenkor nem szabad visszaaludni, hanem teljesen fel kell ébredni. Azóta amióta ezt csinálom egy éjszaka tényleg csak egyszer jön elő (régen egymás után 3-4szer erre ébredtem).
2012. jún. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és nem szabad megijedni.
2012. jún. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez az agy természetes reakciója, mikor alszol az agyad blokkolja a mozgásod, hogy ne kapálozz a kezeddel, lábaddal álmodban. Néha, ha felriadsz még benned van ez a bénultság. Lehet magától az érzéstől riadsz meg. Vagy az agyad kivetíti az álmodat? Mintha valami ilyesmiről is hallottam volna és állítólag ehhez is társul(hat) a bénultság érzés. De ez nem biztos, nem akarlak félrevezetni. Az az érzés,hogy vki áll melletted eredhet akár egy filmmel kapcsolatos élményből is, vagy akár abból a természetes félelemből, hogy sötét van és nem látsz. Ne ijedj meg ezek amolyan normális dolgok, amik ritkán vagy sűrűn, kinél hogy, de előfordulhatnak az emberrel. Nálam pl egy másik élmény szokott lenni. Álmomban sokszor himbálózok mindig máshogy jelenik meg pl egy hintában vagy jégén csúszkálok,de olyan himbálózó érzés és egyszer csak eltűnik a talaj hirtelen oldalra rándulok de sose érek földet. Ilyenkor tényleg a valóságban is összerándulok és felébredek rá. Erre is azt mondják, hogy normális és azért van, mert az őseink génjébe égett az élmény, mikor leestek egy fáról és túlélték. Aztán lehet, hogy az álom kivetítés meg génbe égés humbug.
2012. jún. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!