Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan szerezzek több akarater...

Hogyan szerezzek több akaraterőt, kitartást?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy rendszertelenül eszem, és nagyon sokat nassolok. Van olyan időszak, amikor naponta csak kétszer-háromszor eszek csokit, csokis kekszet, iszom kakaót, nassolok egyebet. De van olyan időszak is, hogy kb. 15 percente kimegyek valamiért. Pénzt se tartok magamnál - még ha hiba is -, csak ha nagyon kell, mert egyébként elköltöm nassolnivalóra.

Néha enyhén ízesített teát vagy tejet iszom ilyenkor, és igyekszem lassan kortyolgatni, akkor egy ideig nem kívánok nassot.

Egyébként próbálok egészségesebben enni, napi többször (2-3, néha 4) enni zöldfélét, nem kihagyni a reggelit, elkülöníthetővé tenni a vacsorát (nálam ez is nagy szó, rendszerességet nem bírok magamra erőltetni :D ). Néha félbarna kenyér van itthon, csak az én kedvemért, nem is szeretjük. Termelői kefir van itthon egy ideje, némelyik nassolásomat kiváltom tökmagra, szotyira vagy földimogyoróra. Csak az én kedvemért van itthon vaj is a margarin mellett, és sokszor üres margarinos kenyeret eszek, mert a felvágottak, sajtok is tele vannak műanyaggal. Szerintem így is jut belém elég fehérje, mert rendszeren eszünk húst.


A mozgáshoz is lusta vagyok... Próbálok hetente 3-4-szer kocogni, itthon tornázni vagy úszni menni, de van, hogy észre se veszem, és két vagy három hét kimarad... Arról nem is beszélve, hogy mikor ott vagyok az uszodában is lusta vagyok. Persze olyan embert kellene hívnom, aki nálam szorgalmasabb, és majd húz magával - nade olyan ismerősöm nincs.


Egyelőre még nem látszik rajtam, vékony vagyok - sőt kb. majdnem sovány.

De nyilván feleslegesen jobban megterhelem a szervezetemet, és lehet, hogy tüneteim is vannak, csak már megtanultam velük élni, észre se veszem.

Mindenesetre szeretnék kitartóbb lenni, és csökkenteni a rossz szokást, mert van olyan rossz, mint a dohányzás és pénzben is megrövidít.

A mai étrend pedig így is túl sok sót, cukrot, szénhidrátot és műanyagot tartalmaz; úgy se tud a család egészségesen étkezni, sok hibát elkövetünk, tudom, erre ráteszek még egy lapáttal.

Az, hogy frissebb legyek, könnyebben tanuljak, szebb legyen a hajam, és csökkentsem a később kialakulandó krónikus betegségek rizikóját, megér egy kis "szenvedést".


A baj az, hogy az érvek ellenére nem tudok leállni.


Sorstársak esetleg?

Tippek? Vagy kevésbé ártalmas pótcselekvések?


2012. máj. 23. 20:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Kicsit magamra ismertem a leveled alapján. Csoki + kávé és, ha egyik sincs, akkor energia ital. Ezek nélkül nehezen tudok meglenni sokáig és főleg nyáron. Ha biciklizem, utána rá se bírok nézni a kávéra. Viszont a csokiról még mindig nem tudok lemondani. Szerintem nálam az a gond, hogy a vércukorszintem fel-le ugrál, mert napi egy tábla simán lemegy, de nem látszik rajtam(!). Most a fokozatos leszokással próbálkozom, de nem drasztikusan csinálom.

Apumnál is ugyanez volt, ő is csokin és kávén élt és sokáig vékony volt, aztán egyik napról a másikra meghízott, elég drasztikusan. Kiderült, hogy magas a koleszterinszintje és el van zsírosodva a mája. Állandóan hisztizik, mert nem bírja a rosszullétet elviselni. Szerintem nálad és nálam is ez következhet be, ha nem váltunk. Kávé helyett én most a teával próbálkozom. Azért a reggeli kávéról nem mondok le. Csoki helyett müzli (nem a cukros nesquik pehely) meg inkább cukros vagy aszalt gyümölcsök. Sporthoz meg próbálok társaságot találni, mert magamban unalmas és tényleg nincs meg a rendszeresség. Egyelőre ennyi ötletem van.

2012. máj. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!