Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi történik velem?

Mi történik velem?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, tehát most vagyok abban a korban,amikor testileg és szellemileg is változom.Viszont néhány hónapja esténként elég rosszul vagyok.Visszatérő gondolataim vannak a halálról és nem tudok elaludni,mert valami okból kifolyólag úgy gondolom,hogy meg fogok halni.Utánanéztem és a halállal kapcsolatos gondolataim utalhatnak depresszióra,viszont napközben teljesen jól vagyok.Szeretnék ugyanaz a lány lenni, aki régen voltam.Félek,hogy e miatt nem élhetek 100%-os életet.Beszéltem a szüleimmel erről, anyukám szerint a felvételivel járó stressz az oka.Tény,hogy sokkal érzékenyebben reagálok dolgokra és úgy gondolom többet is stresszelek, mint egy átlagos tini.Szerintetek szakemberhez kéne fordulnom? Annak lehet köze a dologhoz,hogy kicsit hipochondriás vagyok?
2012. máj. 8. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha romlik az állapotod, mindenképpen beszélgess el szakemberrel, azonban jobb lenne várni egy kicsit (még néhány hónapot, pl. nyáron is vannak-e ilyen félelmeid), mert simán lehet, hogy csak a stressz az oka.
2012. máj. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Moira-88 válasza:
100%
Semmiképp ne menj el pszichiáterhez, mert gyógyszereket fog felírni neked, ha tényleg kétségbe vagy esve menj el pszichológushoz és beszéld ki magadat, és menj el jógázni, nekem ez a két dolog volt ami segített. Ugyanez volt velem is és a végén pánikbeteg lettem. Sosem szedtem gyógyszereket, jóga és relaxáló órákra jártam és néha elmentem pszichológushoz, ő nem nyomott tele gyógyszerekkel. Ne várd meg míg rosszabbra fordul, ki kell beszélned magadból a rosszat.
2012. máj. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Köszönöm szépen a tanácsot, viszont még csak 14 vagyok és lehet,hogy ez tényleg csak a hormonváltozás,stressz miatt van,és ezért hajlok az 1.válaszoló tanácsára,mert nyáron kipihenhetem magam és remélhetőleg az jót fog tenni.De ha nem változik a helyzet azonnal felkeresünk egy szakembert.
2012. máj. 8. 15:56
 4/7 anonim válasza:

Szia,

egyet értek a gyógyszerek csak többet ártanának mint használnának (meg hát pénzt is ki dobsz az ablakon). Amúgy éreztem már én is hasonlót (sőt most is eléggé nehéz időszakon megyek keresztül) és nyugodtan merem mondani, hogy csakis a te akaratod az ami legyőzheti a benned lévő démonokat (ne szó szerint és hagyományos módon értsd ezt a szót). Maradj mindig küzdő típus különben ez a világ úgy el fog taposni, mint az ember a bogarakat.

2012. máj. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha napközben jól vagy akkor otthon van a bibi, milyen a szüleiddel (rokonaiddal,tesókkal) a kapcsolatod??
2012. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szeretem a szüleimet és a tesómat.Bár a szüleim között néhány éve kicsit megromlott a kapcsolat és szét is költöztek.Akkor azért sok minden átértékelődött.De a testvérem és miattam elmentek párterápiára és azóta sokkal jobb a helyzet. Én tudom,hogy már rég nem szeretik úgy egymást,mint régen és csak miattunk vannak együtt, de szerintem a probléma nem ebből fakad.
2012. máj. 9. 15:02
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem azért gondolsz esténként a halálra mert amíg a szüleid együtt voltak , te védelemben és biztonságban érezhetted magad, majd amikor rájöttek , h nekik ez nem jó és nem megy, akkor megijedtél, h egyedül maradsz és féltél az újtól meg a változástól. mert egy gyerek az elsősorban egoista és önző ami megérthető, azt akarja , h neki legyen jó.aztán pánikba estél, mert neked ezek után már nem lesz jó(legalábbis így érzed).megrendült a bizalmad a szüleidben és rájöttél, h amit eddig velük kapcsolatban tapasztaltál az hazugság volt...az sem segíti a helyzetet , h utána a gyerekek hatására kényszerből megint összejöttek. így a gyerkőcök már teljesen bezavarodnak és végképp nem értik a dolgok lényegét és okát.pedig ha hajlandóak lennének beismerni egymásnak(mint először), h ez nem megy ,mindketten keresnének más párt maguknak, akkor még válhatnának hiteles szülők belőlük.ne haragudj , h ilyen drasztikusan és nyersen ábrázolom a dolgokat, de ez a véleményem.
2012. máj. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!