Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan hatnak a kemoterápiás...

Hogyan hatnak a kemoterápiás szerek? Miért adnak egyeseknek egyfajtát, másoknak kombinálva akár több fajtát is? A legeldugodtabb helyen lévő "rossz" sejteket is megtalálják? És mi az oka, ha nem találják meg, és áttét alakul ki?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 17. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyes rákfajtáknál a fő gyógymód a kemoterápia. Olykor kiváló eredményt lehet elérni vele.Az utóbbi időben olyan szereket is kifejlesztettek, amelyek már kevésbé károsítják az egészséges sejteket. Az orvosi kezelés, még akkor is, ha nem szavatolhatja a teljes gyógyulást, legalább megakadályozza, vagy lassítja a betegség terjedését.
2012. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A férjem rákban halt meg,igaz,elég régen. A professzor azt mondta,hogy a ráknak sok fajtája van,és az emberek szervezete sem egyforma. Ha eltalálják a kezelés módját,akkor meggyógyulhat a beteg,ha nem,akkor áttétek alakulnak ki és meghal.

Azt viszont nem tudják megállapítani,hogy milyen kezelés lenne a betegnek éppen hatásos.

2012. ápr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Így hat:

A kemoterápiás szerek a gyorsan szaporodó sejteket pusztítják el, a rosszindulatú beteg sejteknek ez az egyik legfőbb sajátossága hogy gyorsan szaporodnak, ezért pusztítja őket a gyógyszer, de sajnos más gyorsan szaporodó sejt is van az emberi testben, így sajnos azok is pusztulni kezdenek, ilyenek pl. vérképzés sejtjei, ivar sejtek, emésztőrendszer, haj,köröm, stb...ezért is hullik ki a haj például.

Viszont a rákos sejt egy sejtből indul ki, így ha egyszer elkezdjük pusztítani egyszer elkopnak, mivel jobb esetben nincs utánpótlásuk, így gyógyulhatsz ki a betegségből.


A egyes kemoterápiás szereket évekig tesztelik, ott kiderül hogy melyik típusú rák típusra hat a legjobban.

Amit persze befolyásol az életkor, a betegség kiterjedése, ki melyiket bírja, stb....

Ezért adnak valakinek ezt, amíg másnak egy másikat.

Egyénre szabják a kezelést.


Jobb esetben az összes rákos sejt elpusztul, de mint mindegyik kezelés, egyik sem 100%-os.

Sajnos azt hogy mi az oka annak, miért nem pusztul el mind, szerintem erre még a mai orvostudomány nem tud válaszolni.


Amúgy én is rákos voltam, 8 hónapja tünetmentes vagyok.

ABVD kezelést kaptam a limfómámra.

Üdv.

2012. ápr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!