Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 41 fokos lázam van2 napja,...

41 fokos lázam van2 napja, tudt0k valamit amivel probalkozhatnek lentebb vinni?

Figyelt kérdés

Az orvoshoz nem jutottam be 3 ora varakozas utan sem, annyian voltak.. holnap meg nem tudok menni mert nincs kocsi itthon... gyalog pedig 3 km, annyit nem birok menni gyalog ilyen allapotban.. nincs senki aki el tudna vinni.


Hutofurdoztam mar 3*, algopirynt vettem be mar vagy 5ot es csak fentebb ment, egesz delutan 40,9 en all..

Szedulok, faj a fejem, kohogok es agyfojtaban azt erzem hanynom kell majd a vegen csak bufogok egy nagyot es olyan mintha habos lenne ami feljon.. :S


Van valami hazi praktikatok esetleg?? Hivtam d.u. a haziorvost de nem vette fel.

Bocsanat a helyesirasi hibakert de telefonrol irok es alig latok :((


2012. febr. 27. 22:22
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Kik mondták? Nem lehetsz ekkora idióta, hogy még mindig nem hívtad a mentőket!!!!!!! Ne ügyeletet, mentőőőőőőttt! Most azonnal!
2012. febr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés kamu. Amikor nekem volt 41 fokos lázam, a világom sem tudtam, nemhogy netezni. Nem véletlenül életveszélyt súroló kategória.
2012. febr. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Kamuszagú a dolog. Ha meg nem, akkor meg egy orvosi szaklapban lenne a helyed. Én mentővel próbálkoznék szerintem, ha helyedben lennék.
2012. febr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Sajnos a kerdes valos, mondom, nekem mindig ilyen magas... vizsgaltak mar ki vele de semmi...

De most nagyon rosszul vagyok :S

Tavaly volt mononukleozisom azota ilyen magas mindig.

Most beborogattak hideg torolkozovel, meg a borom is faj erintesre... :S

en meg itt telefonozok mert mashonnan nem tudok infot szerezni h milyen dolgokkal lehetne sehiteni


Amugy mamameknal vagyok o o mondta h fekudjek aludjak nem kell ide ugyelet.. :S

2012. febr. 27. 23:10
 15/30 A kérdező kommentje:
HHa kamu lenne ennel cifrabb dolgot talalnek ki es nem ebbe a kategiriaba irogatnek.
2012. febr. 27. 23:11
 16/30 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem kamu, akkor ezt ügyelettel, vagy mentővel lehet jelenleg megoldani. Te is megtapasztaltad, hogy ehhez kevés az algopirin. Vénás erős lázcsillapító kell ide, és még, amit kitalálnak az ORVOSOK. Szedd össze magad, nem választ el egy egész fok sem a maradandó károsodást /halált is akár/ okozó 42-től... De hadd ne ragozzam, légyszives.. tudod te is, hogy ez most nem a játék kategória, hívd ki te az ügyeletet, ha a Mamádék nem hajlandóak..
2012. febr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
49%
Bocsi, nem voltam elég pontos, a 42 konkrét halál: 40-41 igen magas láznak nevezhető, e fölé csak ritkán hág a hőmérsék s 42 ° körülbelül a legfelsőbb határ, amely fölé csak néhány betegségben a beállott halál után közvetetlenül emelkedik a testmeleg (tetanus, gerincvelő-sérülés stb.).
2012. febr. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
A Nurofent legalább vedd be, ok?
2012. febr. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Ha kell még infó: "Ha a testhőmérséklet 41 fok fölé emelkedik, már életveszélyes állapotban van a beteg, ekkor túlhevülés és hyperpyrexia áll fent ekkor azonnal forduljunk orvoshoz." Legalább ennek a lázzal foglalkozó oldalnak higgy, ha nekünk nem.
2012. febr. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Koszonom

bevettem nurofent, ha nem viszi lejjebb fel oran belul akkor kihivom az ugyeletet

2012. febr. 27. 23:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!