Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az orsövényferdülésnek milyen...

Az orsövényferdülésnek milyen következményei vannak? Pl kevesebb oxigén jut az agyba, hacsak nem mászkálunk egésznap tátott szájjal.

Figyelt kérdés
Volt már valakinek műtéte, Érdemes volt megcsináltatni?
2012. febr. 25. 07:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem azzal járt hogy az egyik orrjáratomat majdnem teljesen elzárta,ezáltal a mandulám állandó gyulladásban volt és állandóan taknyos voltam.Egy jó darabig a mandulámat próbálták gyógyszerekkel és orrsprayvel gyógyítani.Egy kis ideig majdnem mindegyik használt is,de hamar úja begyulladt. Így a műtét maradt.Nekem altatásban csinálták, így még kellemetlen sem volt. Utána gyorsan gyógyult,és szinte teljesen helyreállt. Csak azt sajnálom, hogy sokáig húztam a műtétet,így kicsit már az orrnyálkahártyámat is tönkre tette,amit viszont nem igen lehet helyre hozni,ez csak azzal jár,hogy sokkal érzékenyebb az orrom a hőmérsékletre.
2012. febr. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is kérdeznék, ha nem gond.


Nekem is pici korom óta folyamatosan dugul az orrom, és folyik valami hátul. Az orrom hűvösben, szabadban, idegen helyeken jobb, otthon dugul nagyon. Éjjelre csaknem teljesen.

Pár éve krákogok is.

Az orvosok ilyen esetekben refluxra gyanakodnak, így nálam is. Protonpumpa-gátlót (savcsökkentőt) szedek. Természetesen ezekre a tünetekre semmit se segít...

Viszont a pozitívabb hozzáállás, illetve a napi egy-két orröblítés Salvus gyógyvízzel sokat segít! A napokban voltam másodszor fül-orr-gégésznél, ő is csak belémvilágított, mint az első. A napokban azt mondta az orvos, hogy az orrom javul, folytassam az öblögetést a Salvussal. Tele vagyok váladékkal, de ez segít. Az első orvosnál két éve jártam, csak duzzadt orrnyálkahártyát állapított meg.


Szerintetek így is lehet orrsövény-ferdülésem?



Mandulám kicsi korom óta nincs, mondjuk mielőtt kivették, komoly gondok voltak vele.

Náthám sokáig tart, ha van, de nem feltétlen van sűrűbben, mint másoknak, most pl. egy éve (kopp kopp kopp) semmi bajom.


Szerintetek?

És elnézést a belekérdezésért, de hátha van tapasztalatotok.


Nálatok hogyan jöttek rá a ferdülésre?

2012. febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Szerintem lehet igen! Ez az a kifejezés a duzzadt nyálkahártya,ami nem jutott eszembe,de nekem állandó jelleggel volt. Sajnos nagyon nehezen ismerik fel az orrsövényferdülést,nekem sokáig allergiára fogták. És ezt csak koponya CT vizsgálattal mutatható ki biztosra, az meg ugye egy nagyon drága vizsgálat,ezért nem nagyon szorgalmazzák.

2012. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, az nekem is feltűnt, hogy sehol se vizsgálnak ki rendesen, és mondják, hogy a savcsökkentő majd hatni fog, higgyem el, hogy a sav miatt vannak a tünetek... Ha már két hónapja szedem és semmi javulás, akkor is lelőnek, hogy majd-majd, ha már közel egy éve, akkor is, most szedem harmadszor, most lassan harmadik hónapja. A harmadik hónap végén kell visszamennem a háziorvoshoz.


Mondjuk, ha Nálad se erőltették a CT-t, pedig Nálad komolyabb gondok voltak, akkor nálam főleg nem, akinél azért annyira talán nem látványosak a tünetek.

Van olyan nap, hogy szinte semmi bajom.


Ja, és mellesleg tényleg vannak savgondjaim is, amiket a gyógyszer csökkent vagy meg is szüntet.

2012. febr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!