Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy történt? Nem jutott...

Hogy történt? Nem jutott oxigén az agyba! :-O Fontos!

Figyelt kérdés
Ültünk és egyszer csak dünnyögött [beszélni akart és már nem tudott] és leesett a székről és ne kelt fel 1 percig, majd a tanár oda ment hozzá és akkorára már kinyitotta a szemét, de nem volt eszméleténél. Majd csak annyit kérdezett, hogy MI AZ? Majd leültette és a fejét lefele hajtotta. A tanár szerint csak beleélte magát a tanagyagba. Mert mi éppen arról tanultunk, "MI TÖRTÉNIK HA NEM JUT OXIGÉN AZ AGYBA ?" és erre ez történt. :o
2011. jan. 18. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Elájult. Az időzítés drámai, de az eset nem, elég általános dolog elájulni. Nem jut elég vér az agyba, ezért az "megoldja" hogy a fej lejjebb kerüljön, és megkönnyebbüljön a keringés. Ennyi.
2011. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és miért nem emlékszik semmire ???? nem az esetre értem.
2011. jan. 18. 14:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem emlékszik, hogyan ájult el, szintén normális, mivel az agy vérellátása fokozatosan (de gyorsan) romlik, ezért nem az a legnagyobb gondja, hogy emlékeket raktározzon, hanem hogy megpldja a vészhelyzetet. Én sem emlékszem egy ájulásomra sem, pedig volt egy pár :)
2011. jan. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de sosem volt semmi baja akkor most hogy hogy ??? és miért pont akkor mikor vesszük ?? még a tanár is megijedt pedig biológiát tanít
2011. jan. 18. 14:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz nem kell, hogy beteges legyél, vagy valami nagy bajod legyen, makkegészséges emberekkel is megesik néha, hogy elájulnak. Persze ha nagyon gyakori, akkor érdemes kivizsgálni, de azért ez nem egy agydaganat kategóriájú dolog... Egyszerűen mint írtam nem jut elég vér az agyába, pl megerőltetés után, vagy alacsony vérnyomás miatt, vagy leesik a cukra, stb.

Ne félj, nincs semmi baja. Úgy pánikolsz, mintha szívinfarktust kapott volna...

Azt hogy miért pont ott, azt nem tudom, a tanárod azt mondta, beleélte magát az anyagba, hát én erre vajmi kevés esélyt látok... Őszintén: baromira olyan téma, ami magával ragad, nem?... Szerintem unta, alacsony volt a vérnyomása/cukra/fáradt volt... akármi lehetett.

2011. jan. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és hogy a tanár megijed, az természetes: az én óráimon is ájultak el gyerekek, ez ráhozza a frászt a tanárra, egyrészt hogy valami komolyabb, és nem ájulás, másrészt hogy hirtelen cselekednie kell, neki, mint felelős személynek... Ez érthető, nem?
2011. jan. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!