Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért alszok ennyit? Ez nem...

Miért alszok ennyit? Ez nem egészséges? Segítség!?

Figyelt kérdés
Rengeteget alszok. Egy átlagos hétvégémen, ha hagynak aludni előfordul, h. 18 órákat alszok (egy nap.. akár nappal is..). Akkor is előfordult, hogy anyuék keltettek csak fel. Ilyenkor, a hét közben már keddenként kidőlök. mint pl. ma : ez abból áll, hogy hazajövök, mikor már suliba is teljesen hulla voltam, de próbáltam nem elaludni, itthon egyszer csak kidőltem, és most ébredtem meg. Anyu szerint 5 óra óta keltegetnek, és biztos, hogy valami bajom van. Nem akarok rákos lenni meg hasonlók, de így még tanulni se tudok. És beszedem a hülye c vitamint meg bérest meg ezt meg azt, de még így is. Sporthoz meg erőm sincs, meg kedvem se, meg időm se. Azt majd nyáron... Ezenkívül nem vagyok (még) dagadt sem, de tartok ettől is. Most ez miért van? Hogy változtassak? Segítsetek kérlek...
2012. febr. 14. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:

A rákot felejtsd el, nem tudom, kitől hallottad ezt a butaságot.


Mikor kelsz és mikor fekszel le?

2012. febr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És hány éves vagy?
2012. febr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valamiért elfárad a szervezeted és ezért alszol. Vagy nem aludtad ki magad régebben elég sokáig rendesen és ez most kezd kijönni rajtad, vagy túlpörgeted magad a suliban meg bárhol máshol. Az is lehet hogy a vérnyomásod nagyon alacsony mert attól is kidőlhetsz. Én elmennék kivizsgáltatni magam teljesen mert tuti hogy ennek oka van. Hogy pontosan mi nehéz megmondani mert rengeteg lehet, vagy a szíveddel van valami és nagyon hamar elfárad és ezért alszol mert a szívednek pihennie kell, vagy tényleg a vérnyomásoddal van baj vagy agyilag kapcsolsz ki folyton. Mivel említetted hogy suli után dőlsz ki ezért fizikailag nem is fáradhattál el így tuti hogy az agyadnak köze lehet ehhez vagy egyéb más oka lehet ami többnyire a szervezeted miatt van. Mert ha a szervezeted erőteljesen dolgozik pl.: emésztésen vérkeringésben meg ugye fejlődésben és persze ha túlterhelődik akkor megáll az élet és az agyad arra kényszerít hogy aludj, szóval fordulj dokihoz minél hamarabb szerintem, mert lehet még nincs késő.
2012. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

suliidőbe hétközben, ha nem végzek a tanulással 11, fél 12 körül fekszek le, de ha fáradt vagyok, bármi van, akár du. 4től amikor megjövök másnap reggelig is elalszok, ha nem keltenek fel. Amúgy reggel fél6-kor kelek.

Hétvégén általában "addig alszok amig akarok" hát annyira nem.. Mert fel szoktak kelteni. Ha elmegyek bárhova, vagy többet csinálok, mint a megszokott akkor is előfordult, hogy tizenvalahány órákat alszok, de még azon kívül is. Gondolom a fáradtság miatt. De más ember nem ilyen..vmi gyógyszer kéne, vagy én nem is tudom. Amúgy 17 vagyok még csak.

2012. febr. 14. 20:22
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. febr. 14. 20:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Vérvételre kéne menned.A körzeti orvosod biztos elmondja mi lehet még és ott a vérnyomásodat is megméri.Igyál sokat,segít ha alacsony lenne a vérnyomásod.Nekem a vas és vitamin hiány okoz állandó fáradságot.Most császáros szülés után Aktimelt,vasat C vitaminnal és Magne B6-ot szedek.Így egész jól bírom.A 11,11.30óra elég késő.Feküdj le korábban.
2012. febr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a körzeti orvosom amúgy hülye. Régen elmentem ilyenért elküldött vérvételre, és azt mondta, h. nincs semmi bajom. Felírt egy rakat vitamint, mert, h. vitaminhiányom van. Hát lehet h. az is, de nem mentem vele sokra. Aztán nemrég újra elmentem azzal, h. kiskoromban vashiányom volt, lehet, h. azért vagyok fáradt. Elküldött vérvételre, és mondta, h. nem vagyok az. Azt pl. le se szarta, h. a fehérvérsejtem több volt az meg vmi gyulladás, és ez ált.ban így van, ahogy én érzem.... A vérnyomásom olyan h. általában megszokták kérdezni "te még élsz??" kávé után is elég alacsony reggelente épp,h. élek, és nagyon gyenge vagyok. Aztán ha pl. orvos méri, akkor szokott magas lenni régen, de mert izgultam. Mivel most már nem érdekel, ott is alacsony. Amúgy szüleimnek vérnyomásukkal van problém, de hát nekik magas szokott lenni. Csak az egyik tesómnak, meg nekem ilyen alacsony...
2012. febr. 14. 23:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Vérvétel mindenképpen kellene, ez rengeteg alvás!
2012. febr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!