Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Segítség! Félek hogy az...

Segítség! Félek hogy az alkohol és gyógyszerek miatt tönkremegyek (? ) 16/f

Figyelt kérdés
Az egész már nagyon rég kezdődött. Sajnos hiperaktív vagyok és figyelemzavarom is van. Már 6. osztály év végén elkezdtem cigizni. Általános suliban folyton veszekedtema tanárokkal, kizavartak az óráról az osztálytársaim utáltak és folyamatosan bántottak, megaláztak. Már 8.-dikban néha 1-2 sör után mentem be a suliba. Aztán középiskolában azt hittem minden jobb lesz, de a tanárok még szarabbak voltak és az osztálytársaim se értettek meg. Nem volt senki akiben meg tudtam volna bízni, akivel jókat tudtam volna beszélgetni. 9-dikben lassan már hetente ittam esténként. Volt hogy egy éjszaka alatt megittam 3-4 deci vodkát. Aztán az ablakán hánytam ki stb... Elkezdtem füvezni is, de az nem jött be annyira. Így az orovs által felírt xanaxra és frontinra szoktam inni állandóan. Ha buliba megyek mindig begyógyszerezem magam és addig iszok amíg nem hányok, avgy nem fetrengeka földön. Mostanra eljutottam oda hogy az iskolába utálok járni, egyszerűen nem tudom hogy fogok kibírni még 1,5 évet. De a legjobban attól tartok hogy suli után se lesz jobb. teljes depresszióba zuhantam.. Nem tudok mit tehetnék. Az egész életeme gy csődtömeg és az önértékelésem már évek óta romokban. Félek hogy alkoholista vagy drogos leszek, segítsetek mert én már nem tudok magamon.... :'(
2012. febr. 5. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Persze középsuliban is a tanárok szarok és nem te vagy hülye, hogy cigizel és iszol mi?


Amúgy sürgősen pszichológus. Még menthető vagy mert tudod magadról, hogy függő vagy/lehetsz. Legalább tisztában vagy a tényekkel! Csak rakd le a cigid és a piát sok felesleges kiadástól kíméled meg magad és hosszútávon simán megéri! Ne legyél hülye ne pazarold el a legjobb éveidet :)


16/F

2012. febr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz.... Egyébként meg te nem tudhatod hogy milyen életem van. Nem olyan egyszerű ahogy leírod. Nem tudhatiod hogy én mit éltem át óvodás koromtól kezdve. Egyáltalán tudod hogy milyen úgy élni hogy mindenki utál lenéz és megaláz??? Állandó konfliktusok az életem egyszerűen belefáradtam ami boldogságom van aza cigi meg az alkohol. Csalódtam az összes emberben.. Te meg en oszd úgy az észt hogy semmi közöd hozzá. Nem tudhatod hogy milyen hiperaktívnak lenni és ha majd téged napi szinten csesztetnek a tanáraid, ismerőseid osztálytársaid akkor írjál ilyeneket,. Kinek jók a kamasz évek? szerintem marha sz@r és életem minden egyes éve maga volt a pokol.
2012. febr. 5. 21:47
 3/9 A kérdező kommentje:
A tanárokról csak annyit hogy engem általánosban is gyűlöltek és középsuliban még jobban utálnak. És nem bennem vana hiba elhiheted..... :$
2012. febr. 5. 21:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha segítségre vársz, akkor el is kell fogadnod azt. Kérd meg a szüleidet, akár a pszihológusodat, hogy segítsenek, nagy bajban vagy. El kellene menj valami Neurológushoz aki profi, más gyógyszerkezelés kell neked a hyperaktivitásra. Nem elég azok amit szedsz, azok csak nyugtatók és antidepresszánsok. Komoly kivizsgálás után kellene egy Hyperaktivitásra nagyon bevált gyógyszer neve: Ritalin. Az adagolása nagyon kényes dolog. Ha tényleg gyógyulni akarsz hidd el ez az egyetlen járható út, de ehhez nagyon akarnod kell a változást, az alkoholt el kell felejteni, ammellett nem lehet ezt csinálni, borzasztó veszélyes.
2012. febr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez elég kemény dió. Szerintem neked az lenne a legjobb, ha a felesleges energiádat(figyelmedet) le tudnád valahogyan vezetni. Kezdj sportolni, keress valami hobbit. Csinálj valamit, bármit, ami nem a lezűléshez vezet.
2012. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Úristen 16 éves vagy. Én is annyi vagyok: Engem is érnek minden nap bántalmak rossz dolgok. Ilyen az élet. Ne úgy fogd fel, hogy csak szenvedsz és ne sajnáltasd magad és ne fojtsd italba a bánatodat. 16 éves vagy fingunk nincs még az igazi életről ha már most ki akarod nyírni magad mi lesz később??
2012. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

mi neked abban a boldogság, hogy minden este hányásig iszod magad? az odáig OK, hogy jókedvig issza magát valaki (persze nem naponta) de minek nyomod rókáig? annál szarabb érzés nincs is a világon szerintem.

amúgy amit az előttem lévők mondtak, nem hülyeség: keress egy normális orvost, pszichomókust, akik tényleg képesek kezelni a problémádat. sportolj, de ne valami zsebhokiválogatottban, hanem tényleges fizikai munkát végezz, szerintem a futós sportok lennének a legjobbak, ha meg nem szeretsz csak úgy futkorászni (magamból kiindulva), akkor labda után futkoss, pl focizz, vagy kézilabdázz. ott még a hiperaktivitásod előny is lehet, hogy amikor mindenki már hulla, te még akkor is pörögsz, + levezeti a feszültséget egy jó kemény kézimeccs, meg a dühödet is kiadod.


ha utálnak az osztályban, nézz magadba, gondolkozz el, mit nem szeretnek. ha rájössz, próbálj változtatni, és próbálkozz tovább. ha teljesen reménytelen, szard le, és keress más embereket, ha nem akarnak megismerni az osztálytársaid, nem kötelező, az ő bajuk. (az írásod alapján nem tűnsz f*szkalapnak, és a helyesírásod is jó, a legtöbb poszttal ellentétben). pl buliban is lehet ismerkedni, de ha fetrengsz a földön a saját hányásodban, úgy elég nehéz, mert nem valami gusztusos látvány.


tanárok: szintén tarts egy kis önvizsgálatot, mert nem lehet, h a régi sulidban is utált az összes, meg itt is. kivétel nélkül, csak úgy maguktól.... lehet hogy nem is utálnak, csak beképzeled?

ilyen téren nekem is voltak problémáim, igaz, ezek nem valamilyen betegségből eredtek, hanem az ostoba viselkedésemből, mely nem nagyon fogadta el a "felsőbb hatalmakat". mikor változtattam, kicsit simulékonyabb lettem, máris másképp alakultak a viszonyok

18/f

2012. febr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
figyelj én 17 éves vagyok és lány nekem a szüleim meghaltak egy éve autóbalesetbe a nővérem nevel csak kérdés hogy meddig mert rákja van ami lassan építi le de biztosan hogy én meg a 6 éves kis tesóm hova kerül nem tudom. mégsem iszom füvezek meg minden. A cigire már apuék halála előtt rászoktam de az is elég 3 napig egy dobozzal bulizni sosem járok mert meg kell tanulnom hogy mi a felelősség suliba járok dolgozom és a kis tesómat nevelem és kórházba járok a nővéremhez 2 havi albérlettel elvagyunk maradva szóval nekem sincs ragyogó életem még is itt vagyok ennél rosszabb már nem is lehetne vagyis,de ha a tesóm...
2012. márc. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 pretorius válasza:
szia én 23 éves vagyok és hasonlo cipöben jártam mint te anyi külömbségel hogy én 15 éves koromba már ittam 17 éves koromra már mindenap gyogyszerekel segiteni nem tud az orvos és senkise tud csak magadban kell eldöntened lezárnod a multat és nyitni 1 uj világot a tudatodban és már tudod hogy a rabja vagy ez jó jel leszek a mentorod ha szeretnéd vagy csak akivel megtudsz normálisan beszélni mindent segitek hisz nekem is segitetek és igy3 éve tiszta vagyok
2012. márc. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!