Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » FONTOS! Tinédzserek is kaphatn...

FONTOS! Tinédzserek is kaphatnak szívrohamot? 14/L szúr a szívem és fáj a fejem, ez a szívroham előjele?

Figyelt kérdés
Be vagyok parázva!

2012. jan. 24. 17:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hallottál már a hipochondriáról?
2012. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
még soha,az mi?
2012. jan. 24. 18:13
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem, hipochonder vagy...


A hipochondria egyfajta pszichés zavar, amely esetében az egyén kényszeresen foglalkozik saját egészségi állapotával, megszállottan keresi magán a szervezetében fellépő kóros elváltozásokat, betegségeket, gyakorta halálfélelemmel küzd, és a feltételezett betegségek szomatikus tüneteit rendszerint pszichésen észleli is magán. Leggyakrabban szorongást okoz, de súlyosabb esetekben a hipochondriában szenvedő beteg állandó orvosi felügyeletre és folyamatos gondoskodásra tart igényt, noha voltaképpen egészséges és képes volna ellátni önmagát. A beteg gyakran maga is elismeri betegsége képzelt voltát, de kényszeres tudatállapotáról lemondani képtelen. Gyakran párosul a psziché egyéb kóros zavaraival, például paranoiával. Egyes elméletek szerint a hipochondria a lelki elhárítás egyik megnyilvánulási formája, amelynek segítségével az egyén igyekszik elkerülni, tudatából kizárni az elé tornyosuló magánéleti problémák megoldását. Pszichoterápiával és viselkedés terápiával többnyire kezelhető.


A szó eredete a görög hüpokhondrion szóra vezethető vissza, ezzel a megjelöléssel illették az ókori görögök a has felső részét, ahonnan feltételezésük szerint az értelem és a psziché betegségei erednek.

2012. jan. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
köszi :) kicsit megnyugodtam..de nakkor miért fáj a bal kezem majd miért érzek szùràst a bal mellem alatt,ez majd ugyanìgy àtmegy a bal felemre is... mièrt?
2012. jan. 24. 19:36
 15/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nem vagyok orvos, de szerintem, menj el a háziorvbododhoz és kérdezd meg tőle, hogy lehet-e valami bajod. És, ha nagyon gyanúsnak talál, akor szerintem elküld egy teljes/részleges (attól függ) kivizsgálásra. Üdvözletem :)
2012. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!