Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Köhögésre otthoni gyógymód?

Köhögésre otthoni gyógymód?

Figyelt kérdés

Már lassan 2 hete köhögök...száraz köhögésről van szó,viszont nem akarok orvoshoz menni, mert kiírna suliból.

Házi megoldás a gyors gyógyulásra?

Gyenge nátha is társult hozzá...ez a kisebb probléma.

14/L


2011. nov. 15. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Vegyél mézes ízesítésű negro-t.

És igyál sok-sok meleg mézes-citromos teát.


Én is nagyon beteg voltam pár hete, még a hangom is elment és iszonyúan fájt a torkom.

Ezekkel helyrejöttem minden gond nélkül, kb. 5 nap alatt.

2011. nov. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hagyma tea, méz.

Robitussinból van kifejezett száraz köhögésre való

2011. nov. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, sok-sok mézes citromos tea.

Pl hársfatea.

Vagy kérd meg anyukádat, hogy készítsen hagymateát. Kb 2 EK cukrot karamelizálni, felönteni vízzel,(kb 3 liter) majd beletenni egy csomó hagymahéjat (kb 6-7 db hagymáét) és még 10 percig főzni. Nagyon jól felszakítja a köhögést.

Vagy vegyél feketeretket a piacon, hámozd meg, vágd ki a közepét, hogy egy kis mélyedés legyen benne, tedd tányérra és töltsd meg mézzel. Másnapra a retek egy csomó levet fog engedni a tányérba, azt eszegesd kiskanállal.

Jobbulást!

2011. nov. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :))
2011. nov. 15. 14:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem otthoni gyógymód, de menj el gyógyszertárba és kérjél Stodal szirupot. Kb három nap alatt rendbe jöttem, a náthám is elmúlt tőle:)) Bár nem tudom, hogy köhögés elleni gyógyszer hogy tudta elmulasztani, de mégis sikerült:)
2011. nov. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Már annyira súlyos lett a köhögés, hogy mégis orvosnál kötöttem ki. A teák sem segítettek, így nem is csodálkozom, hogy 3 gyógyszerrel és egy orrcsöppel tértem haza :)

De köszönöm a válaszokat!

2011. nov. 20. 12:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!