Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Segítség! Fulladok. Mi a teendő?

Segítség! Fulladok. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Mostanság ha csak egy kicsit is megerőltetem magam (biciklizem egyet) és megpihenek, azonnal elkezdek fulladni. Nagyon idegesítő, főleg, hogy senki sem törődik vele. Szüleim ráfogják mindig valamire. Most épp a köd volt az indok, múltkor a túlzottan szennyezett levegő. Még a doktornő szerint is makk egészséges vagyok...Ennek ellenére fulladok. Kezdek félni...Ma reggel is mikor beértem a suliba (biciklivel járok be), kapásból befulladtam, 15-20 perc múlva csillapodott. Most este elugrottam a boltba, és mikor hazaértem szintén elkezdtem fulladni, de most társult elég erős köhögéssel és mellkas fájással. Most már jobb egy fokkal, de még mindig érzem. Holnap délután megyek másik dokihoz, de délelőtt suli. Félek, hogy rosszabb lesz ennél holnap reggel mikor beérek a suliba. Mit csináljak? :(:(

17/f


2011. nov. 14. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán most nem kéne erőltetni a biciklizést.
2011. nov. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tekerj lassabban vagy menj gyalog. Ne erőltesd meg magad. Sajnos erre nem tudok jobbat. Ne keljen lihegned a hidegbe, csak ennyi is elég szerintem. Nekem is volt ilyesmi bajom és jobbat nem találtam ki rá sajnos. De a rossz levegő tényleg lehet az oka. Nincs porallergiád? Ilyenkor sok mindenkinek jön ez elő, de durva. Lehet csak valami hörgőgyulladásod van vagy ilyesmi. Mellkasröntgenen nem voltál? Jobbulást.
2011. nov. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kérj időpontot a pulmonológiára.
2011. nov. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt elfelejtettem, hogy porallergiám van. Köszönöm a válaszokat, holnap a doktornő ha minden igaz fog segíteni (elküld valahova). Viszont holnap reggel, lassan fogok tekerni (sajnos gyalog nem tudok menni, messze lakom), ha mégis fulladni fogok szerintetek mit csináljak? Várjak, hogy jobb legyen? Valahogy bírjam ki? Esetleg van valami praktika rá?
2011. nov. 14. 21:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Szájmaszk? Valami nagyobb városban laksz? Mert akkor ne csodálkozz hogy fulladsz mert rettenetesen rossz a levegő sajnos:S Ennek a fő okozója pedig a por. Eddig nem volt ezzel gondod? Más erre nincs. Legalább egy kendőt vagy sálat tekerj az orrod elé és azon át vedd a levegőt hogy nagyjából szűrje. Majd írd meg hogy mi lett végül:);) Sok sikert és ne parázz tőle, hátha nem jön elő. Valószínűleg az allergiád rosszabbodott:S
2011. nov. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lényeg ha már fulladsz, hogy ne parázz! Tudom magamról, hogy írtó nehéz. Próbáld a légzésed normalizálni, számolj magadnak, hogy eltereld a figyelmed és ne ess pánikba. És persze doki.
2011. nov. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na mi volt végül? Mit mondott a doki?
2011. nov. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam dokinál, megvizsgált, írt fel az allergia gyógyszeremből, és ilyen szájbafújós valamit (aminek nem tudom mi a neve :D). Elküldött vérvételre, és a tüdőgondozóba időpontot kérni. Ma elintéztem mind2-t, fulladni nem fulladtam azóta, de bal oldalt a mellkasom még szúr. Valószínűleg asztma lesz. Holnap megyek vissza a dokihoz.
2011. nov. 16. 15:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!