Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tudnék még csinálni? Már...

Mit tudnék még csinálni? Már nagyon kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés

Ott kezdeném hogy megkeseredett vagyok, 21 éves és lány.

Június óta hasmenésem van. Ez abban nyílvánul meg hogy nagyon gyakran kell wc-znem, főleg reggel. Néha a tünetek javulnak, a probléma 1-2 napra elmúlik. De kb 3-4 hete folyamatosan megy a hasam. Mai nap 15-20 alkalommal voltam wc-n, délutánra vízszerű lett. És ilyen még sosem volt, de extra hangosan kutyorog, mozog a belem reggel óta.

Voltam már dokinál is, gastroenterológián is, ott megállapították hogy IBS-em van. (Irritábilis Bél Szindróma). Kaptam gyógyszert, és azt mondták ha nem múlik el erre, vissza kell mennem béltükrözésre.

Nem mentem vissza, ugyanis a gasztrós orvos se székletvizsgálatot, se vérvételt nem kért!!! Látatlanba inkább ne kínozzon már meg!!! A hasfogók sokszor semmit nem érnek.. Lassan már idegbeteg vagyok, gondolkodtam pszichológuson is, ugyanis állandó szorongásaim vannak. Nem merek lassan társaságba menni, sőt elindulni sem, ugyanis attól félek hogy félúton betojok, vagy az adott helyen nem tudok wc-zni!!

Már annak örülnék ha lenne valami szer, amivel esetleg a hasmenést meg lehet gátolni, vagy javítani a helyzetemen. Diétával ugyanúgy megy a hasam. Nagyon elegem van!!!! :( Aki esetleg ilyen problémával küzd kérem segítsen!


2011. nov. 11. 22:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

szia! nekem sajnos IBD-m van (gyulladásos bélbetegség)ezért voltam tükrözésen,ct-n stb,nem túl jó, de az egészségem fontos. nos amiért írok h keres egy másik gasztrós dokit, mert lehet h étel allergiád van és lehetsz egy kicsit határozottabb kérhetsz vérvételt te is.egyébiránt ameddig nem döntöd el h merre tovább, van 1 új készítmény aminek a neve protexin ibs florea (3600ft)nekem a dokim ajánlotta a gyógyszerek mellé.


Jobbulást és ne add fel!

2011. nov. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
23:12 Jav. keress
2011. nov. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.


Bárcsak a helyembe lennél egy pillanatra te nagyokos...

Rosszul értetted amit fogalmaztam. Nem hónapok óta vízszerűen fosok, hanem gyakran kell wc-znem!! Kettő között különbség van.

Az orvos kb rámnézett és megállapította mi bajom. Na ne röhögtess :) Semmilyen előzetes vizsgálatot nem rendelt el...Ételallergia is nagyon könnyen lehet, ugyanis 2-3 hónapja a tejtől, 1 hónapja a tejföl, tejszín, stb ételektől is fosok. (Eddig nem volt ilyen problémám)

Nem idegen embertől kértem a gyógyulásomat, hanem valamilyen tanácsot (mit egyek, mit ne egyek), hogy könnyebb legyen elviselni a problémám!!! De egyszerűbb a másikat fikázni, meg lenézni. Nem a szitkozódást kértem és a fikázást, hanem jó tanácsot!!! Aki nem volt még ilyen helyzetben, az felettem csak ne ítélkezzen! Örülj neki hogy neked nincs mindennapos sz@rási problémád!


Példa idióta orvosokra ezen kívül: fogamzásgátlót sem úgy írnak fel, hogy rámnéz és felírja, hanem kell vérvizsgálat! Különben a gyógyszer semmit sem fog érni, jönnek a problémák!


Nem tudatlan vagyok, hiszen nagoyn jól tudom mi a problémám. Ha lelki eredetű, ezt tükrözéssel az Isten se fogja meggyógyítani. Pszichés zavarokra egy 150 centis vacak nem lesz jó.

2011. nov. 11. 23:18
 14/20 A kérdező kommentje:

Ma 23:12 A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.


Köszönöm szépen a tanácsaid, utána fogok nézni a patikában!! :) Végre egy kedves, emberi szó, nem pedig fikázás.

2011. nov. 11. 23:19
 15/20 anonim ***** válasza:
48%

" Bárcsak a helyembe lennél egy pillanatra te nagyokos... "


Te nagyokos..Írtam,hogy tudom mivel jár a végbéltükrözés.

Te nagyokos! Messze nem voltál az én helyzetemben amikor hónapokig azt mondták,hogy nagyon úgy néz ki végbélrákom van..Ha olyan buta lettem volna mint te,akkor otthon rinyáltam volna.De elmentem több dokihoz,és ha jól emlékszem ha hetedik doki mondta hogy több polip található de nem rákosodott..Ha te is átéled amit én akkor leszel a te helyzetedbe...

2011. nov. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

# 15/15


Most azt játszuk kinek nagyobb a problémája? Nem azt kérdeztem hogy neked mi bajod van és mennyire szenvedsz, hanem azt kérdeztem aki IBS-es (te nem!!!!) és tudna-e segíteni. Nem érdekel az oltogatásod, elég bajom van nélküled is. Lehet tükrözésen voltál 100x, nem érdekel, de IBS-hez közöd se volt, ergó fingod sincs milyen! Úgyhogy nekem csak ne okoskodj, mert nem élted át egy pillanatra sem. Ha meg verni akarod a melled, hogy neked mekkkkkkora hatalmas nagy bajod volt akkor verjed... csak ne nekem mert nem vagyok rá kíváncsi ;)

2011. nov. 12. 09:29
 17/20 anonim ***** válasza:

1. Attól, hogy IBS-ed van, még lehet sajnos más bélbetegséged is, szóval a tükrözés nem kikerülhető (Ahogy a mondás tartja az orvosin: attól hogy valaki sánta, még lehet púpos is). Hidd el az az 5-10 perc túlélhető, valamint nem annyira fájdalmas, kivéve ha gyulladásos bélbetegséged is van, amit éppen ki kellene zárni).


Azt megkérdezhetem, hogy este álmodból fel szoktál-e kelni a hasmenés miatt?


2. Írtad, hogy a tejtermékektől is megy a hasad, éppen ezért meg kellene nézetni, hogy van-e laktózintoleranciád. Valamit én a lisztérzékenységet sem zárnám még ki (és még más ételallergiák is szóba jöhetnek).


3. Jól teszed, hogy pszichológuson (pszichiáter még jobb lenne, mert az adhat gyógyszereket, és ebben az esetben azok kifejezetten jól jönnének) gondolkozol. Gondolom, hogy magad is már utánaolvastál a neten az IBS-nek, így tudod, hogy ez nagyon fontos része a betegség kezelésének. Az állandó szorongást kellene megszüntetni, mert ez általában önfenntartóvá teszi a betegséget, te is leírod, hogy lassan már nem mersz társaságba vagy idegen helyekre menni, emiatt szorongsz a szorongás pedig kiváltja a hasmenést. (Ez nem egyedi eset, például néhány keményebb szigorlat előtt az emberek többségének hasmenése lesz, csak te a betegséged miatt szorongsz, és ezáltal fenntartod).

2011. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

szerintem sem árt egy dilidoki neked,mert hogy agyilag sem stimmel nálad valami az is biztos..Ritka egy bukó vagy...:)

Nem baj...te szenvedsz nem én..és ennek örülök...

nem kell reagálnod,mert magasról sz***k rá,hogy mit írsz...de az külön öröm,hogy idegileg te borulsz ki és nem én...

2011. nov. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogy vagy azóta?
2015. máj. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
#19: minden okés. fél évig tartott a hasmenés, volt párom nagymamája miatt. amint az öreglány bement az öregek otthonába (és engem békénhagyott), elmúlt már másnap :D
2015. aug. 12. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!