Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tudnék még csinálni? Már...

Mit tudnék még csinálni? Már nagyon kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés

Ott kezdeném hogy megkeseredett vagyok, 21 éves és lány.

Június óta hasmenésem van. Ez abban nyílvánul meg hogy nagyon gyakran kell wc-znem, főleg reggel. Néha a tünetek javulnak, a probléma 1-2 napra elmúlik. De kb 3-4 hete folyamatosan megy a hasam. Mai nap 15-20 alkalommal voltam wc-n, délutánra vízszerű lett. És ilyen még sosem volt, de extra hangosan kutyorog, mozog a belem reggel óta.

Voltam már dokinál is, gastroenterológián is, ott megállapították hogy IBS-em van. (Irritábilis Bél Szindróma). Kaptam gyógyszert, és azt mondták ha nem múlik el erre, vissza kell mennem béltükrözésre.

Nem mentem vissza, ugyanis a gasztrós orvos se székletvizsgálatot, se vérvételt nem kért!!! Látatlanba inkább ne kínozzon már meg!!! A hasfogók sokszor semmit nem érnek.. Lassan már idegbeteg vagyok, gondolkodtam pszichológuson is, ugyanis állandó szorongásaim vannak. Nem merek lassan társaságba menni, sőt elindulni sem, ugyanis attól félek hogy félúton betojok, vagy az adott helyen nem tudok wc-zni!!

Már annak örülnék ha lenne valami szer, amivel esetleg a hasmenést meg lehet gátolni, vagy javítani a helyzetemen. Diétával ugyanúgy megy a hasam. Nagyon elegem van!!!! :( Aki esetleg ilyen problémával küzd kérem segítsen!


2011. nov. 11. 22:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Probiotikumot milyet szedsz, és mióta? Ha a bélnyálkahártya nagyon tönkre van menve, akkor hónapok mire helyreállítja a bélflórát. Nekem is ilyen tünetem volt ideg alapon.
2011. nov. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
28%
Az orvosok azért orvosok, hogy tudják, hogy milyen vizsgálat kell. Toldd el a pici seggedet tükrözésre.
2011. nov. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Szedtem először Normafloret, aztán kaptam Protexint (5000 Ft volt....), Normixot (gasztrós adta), aztán most Lactivot szedek, mer tközbe beteg lettem és antibiotikumot kell szednem.

Kedves válaszoló!! Ha azt hiszed a bél tükrözés olyan kellemes, és egyszer neked is menned kéne 6x meggondolnád! Nem tudom ki szeretne a fenekébe feltolva 150 cm-es csövet, előtte 4-5 napot végigfosni és hullán eltűrni ahogy kínoznak (SZTK-ban!!!)

Az orvos lehet orvos, csak kb semmit nem tudott rólam, csak azt amit én elmondtam. Ezek alapján nem tartom orvosnak, csak inkább valami látnoknak....

2011. nov. 11. 22:44
 4/20 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: nekem is mondták az íriszdiagnosztikán hogy pszichés alapú, szorongás miatt van! Ha elmegyek pszichiáterhez akkor tud rajtam segíteni? Vagy neked hogy oldódott meg?
2011. nov. 11. 22:45
 5/20 anonim ***** válasza:
Már vették ki epekövemet, voltam már több száz vizsgálaton, én veled ellentétben elmegyek a vizsgálatokra, mert tudom, hogy az ÉN érdekemet szolgálja. Kapsz bódítást, így nem is érzed.
2011. nov. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Drága... csak érdekelne minek menjek el, ha tisztán le van írva: IBS-em van. Nem egy, nem két ember (orvos) mondta. IBS szorongás, lelki okok miatt van, a tükrözés fölösleges egyelőre.
2011. nov. 11. 22:46
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Kösz, de nem vagyok a drágád :D Akkor fossál!
2011. nov. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de nem értem, hogyha nem tükrözött meg, nem csinált vér és székletvizsgálatot hogy állapította meg, hogy IBSed van?

Szerintem keress egy másik gasztroenterológust, de valószínű tényleg indokolt lenne a vizsgálat. Elhiszem, én sem szívesen vetném alá magam a vizsgálatnak, de ha szükséges...

2011. nov. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Néha tényleg meglep hogy mennyi felelőtlen buta ember van.

Sajnos te is azok között vagy,hiszen minden épeszű ember tudja hogy az állandó hasmenés főleg ha már vízszerű ha nem kezelik ki minél előbb akkor a szervezet kiszáradásához vezethet.Ha teljesen kiszárad az ember(és hiába iszol vizet ha rögtön ki is fosod) akár a veséd is leállhat.

Azt sem értem hogy miért nem mentél vissza.Mert a doki nem kért széklet vizsgálatot meg vérvételt?? Tudod nagyon sok olyan betegség van ahová felesleges vért venni vagy székletet vinni(ezt te nem is tudtad volna megoldani,mert neked nem székleted van hanem fosol..(már elnézést de nem tudom ezt másképp mondani)Van amikor a elmondott tünetekből pontosan tudja az orvos,hogy mivel áll szemben(hiszen ezt tanulta évekig,ebben dolgozik)

Tudod ez olyan mint amikor valakinek a telefonban azt mondod,hogy egész nap szipogsz,mert el van dugulva az orrod,folyik,piros,egymillió zsepit elhasználtál már,lázas vagy,és alig látsz mert könnyezik a szemed..A telefon túlsó végén lévő ember sem fogja mondani,hogy küldj neki vért,és megmondja mi bajod van.SImán rávágja,hogy influenzás vagy..Mert a tünetek ezt alapozzák meg..Valószínű hogy az orvos is a tünetek alapján tudja hogy mi a bajod..

Butaságnak tartom,hogy ezek után képes lennél egy idegen embernek a tanácsát elfogadni(főleg ha az illető nem is orvos) ha leírja hogy milyen antibiotikumot vagy gyógyszert szedjél,mert neki az volt a jó..Csak nem biztos hogy ami az egyiknek jó az a másiknak is jó lesz..Mi van ha te allergiás vagy a felajánlott gyógyszerre?? Vagy a te esetedben sokkal nagyobb kárt okoz???Nem hiába kell dokihoz menni..

2011. nov. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

ma 22:53 vagyok

Még valamit.Mielőtt jönnél a végbéltükrözéssel,csak megsúgom,hogy én nagyon sokszor voltam,mert végbél polipot találtak nálam..Sőt meg is műtöttek...De hidd el nekem a gyomortükrözés ezerszer rosszabb..(nekem ezen is túl kellett esnem..)

2011. nov. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!