Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rémálom vagy mi volt ez? :OOO

Rémálom vagy mi volt ez? :OOO

Figyelt kérdés
ma nem mentem iskolába, mindenki elment itthonról csak én maradtam. aztán lefeküdtem tévézni, elaludtam, de rengeteg hülyeséget álmodtam..aztán felkeltem az ágyból, megyek a szobámba, látom hogy sötétedik..??:| WTF? de akkor mért nincs itthon már mindenki? aztán nézem hogy tök furcsa dolgok vannak a szobámba, a képek nem a helyükön vannak meg van egy óriási kivetítő..aztán látom hogy az egyik képről leesett az egyik szeg, odafordultam és visszaraktam, de éreztem hogy valami árnyék elsuhan a hátam mögött..még most is kiráz a hideg ha rá gondolok:S aztán elkezdtem zsibbadni, és megyek a folyosó felé..kinyitom az ajtót, ilyen zenélődoboz zenéje hallatszódik a ház teljesen üres, csak a bútorok vannak letakarva takarófóliával és sötétedik..kiabálok hogy van e itthon valaki de nem jön ki egy hang se akárhogy erőlködök. na gondoltam ez már nem lehet valóság, pedig teljesen annak tűnt.. aztán egyre erősebb lett a zsibbadás, majd lassan felébredtem. de nem a szokásos módon hogy egyik pillanatról a másikra, hanem így fokozatosan.. hát ettől nagyon beszartam:SS
2011. okt. 4. 10:37
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
ja azt kihagytam hogy végig úgy éreztem hogy mozdulatlan vagyok, nem birok mozdulni meg le vagyok zsibbadva, de mégis tudtam a tárgyakat megfogni..de ezt nem lehet leírni nagyon furcsa érzés.
2011. okt. 4. 10:40
 2/16 anonim ***** válasza:
Álom volt, ennyi...
2011. okt. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Testen Kívüli Élményed (TKÉ) (angolul Out of Body Experience-OBE) volt. Ez előfordulhat az alvás, és ébrenlét állapota között spontán, bár van aki bármikor képes rá. Nekem is rengetegszer volt már ilyen, és én is nagyon megilyedtem az elején, mert azt hittem álmodom, mégis valós fizikai környezetben voltam, tisztán emlékszem mindenre, de mégis volt ami nálam sem stimmelt, azaz mintha egy másik valóságban lennél.

Nálam 1x pl tudtam hogy egyedül vagyok otthon, mégis mászkálást hallottam a folyosón, de tudtam hogy az nem valódi, aztán valaki/valami kívülről 2x lenyomta a szoba ajtó kilincsét ahol voltam. Világos nappal volt, kb 2 méterre volt az ajtó, és teljesen valóságosnak tűnt.

Ekkor felébredtem, és persze minden a helyén volt, egyedül voltam otthon.


Nem kell megijedni, inkább olvass utána a dolognak.

2011. okt. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ezt nevezik úgy, hogy alvási bénultság orvosi nevén alvási paralízis. Én most 35 éves vagyok és máig rendszeresen átélem, de azt olvastam, hogy serdülőkorban a leggyakoribb. Lehet, hogy még számíthatsz ilyenekre. Gondolom mikor ébredtél bénultnak érezted magad. Ez nem betegség, de egy nagyon fura jelenség, többnyire fáradtság miatt, vagy a rendszertelen alvás miatt történik. Nagyon sokféleképpen lehet megélni, én már ott tartok, hogy előre tudom mikor jelentkezik. Nálam is eleinte mindig az volt, hogy rendkívül valóságos álmaim voltak, hogy felkeltem, elmentem dolgozni, aztán minden olyan fura lett és akkor rájöttem,hogy alszom és amikor ébredtem akkor jött a bénultság érzés és néha nagyon féltem. Keress rá a google-n hogy Alvási paralízis, nagyon sok cikk van róla.
2011. okt. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Na ja, orvosi szaknyelven hívhatjuk alvási paralízisnek is, de a 2 dolgot sokszor összemossák.

A TKÉ ébrenléti állapotban történik, amikor teljesen tudatodnál vagy, mondjuk mikor lefekszel aludni, és már majdnem elaludtál, de még tudod hogy ébren vagy.

Az alvási paralízisnél álmodsz, ezért "alvási".

2011. okt. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Digo- "megilyedtem"??? Talán a helyesírás szabályainak is utána lehetne olvasnod,nemcsak az álomfejtésnek...
2011. okt. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

Aha, mert te még nem írtál el soha semmit? Mi vagy te, nyelvtan tanár?

Egyébként szó nem volt álomfejtésről.

2011. okt. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Akkor olvass utána jobban. Én hiszek a testen kívüli élményben és abban is hiszek, hogy a kettőnek van köze egymáshoz, csak valahogy meg kellett nevezni a jelenséget orvosilag, mert hát létező jelenség. Az alvási paralízis megnevezés valóban nem is helytálló szerintem, mert valójában akkor jelentkezik a bénultság, amikor ébredezel, vagyis álom és ébrenlét közti fázisban vagy. Az agyban az álom fázisban kikapcsol a mozgásért felelős funkció. Ha ez ébredésnél nem kapcsol vissza, akkor jön a bénultság, ezt nevezték el alvási paralízisnek. Mint írtam én már az összes lehetséges tünetét átéltem és hiszek benne, hogy ez inkább asztrálutazás, de a két dolgot össze lehet mosni, tehát a bénultság ideje alatt kilépünk a testünkből. Mint írtam mostanában már előre tudom ,hogy mikor jelentkezik, olyankor nem merek elaludni, mert ijesztő érzés, de mégis elalszom, mert valami húz erősen és ilyenkor tényleg bekövetkezik, amire vártam. Szóval a jelenségnek van egy része, ami orvosilag igazolt, de azt szerintem ők sem tudják, hogy miért.
2011. okt. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

11:05


Igen, ez az amiről beszéltem. Nálam volt eset ami kizárja hogy álmodtam. Megnéztem ugyanis az ablakon keresztül egy parkoló autó rendszámát, majd felébredtem, és megnéztem úgy is. Álomnál nem valószínű hogy stimmelt volna.

A másik pedig hogy álomnál nem jár közben az agyad, hogy mi a franc történik, nem látod a környezeted egy az egyben (éles körvonalak, a szoba minden részlete), nem érzed tisztán a megérintett tárgyakat, nem hallod hogy közben mi megy a TV-ben, stb.

2011. okt. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) szerintem azért van mert nem alszok rendszeresen, és 6órát alszok naponta:S 15/L
2011. okt. 4. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!