Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Visszanyerhetem még az állókép...

Visszanyerhetem még az állóképességem? Megedződhetek? Hogyan?

Figyelt kérdés

Nos, hosszú ideje álláskereső voltam,a háztartást vezettem, néha elmentem boltba, könyvtárba, ide-oda, de nem rendszeresen.Akkoriban még nem éreztem, hogy ez fizikai problémát okozna.Aztán jött egy pánikbetegség is és még jobban beszűkült a mozgásterem, mivel fóbiás lettem és majdnem egy évig ki sem mertem mozdulni egyedül a házból, akkor sem jutottam messzire.Amint picivel jobban lettem, elvállaltam egy munkát.Ott , a munkahelyen volt némi fizikai munka is, mások szerint nem túl nehéz, de én nehéznek éreztem.Akkor szembesültem azzal először, hogy valami nem nagyon stimmel velem.Igaz, rátett az is, hogy egy álpozitív szívvizsgálati eredmény miatt nagyon megijedtem és mint utólag kiderült, feleslegesen kíméltem magam a nehezebb feladatoktól.

Pár hónap múlva visszaestem a pánikbetegségbe, ami súlyosabb lett, mint valaha, úgyhogy hónapokra bezárkóztam ismét.Azóta sokat javult a kedélyállapotom, nincsenek rosszulléteim, de viszonylag kevés mozgás is hamarabb kifáraszt, könnyen megfájdulnak az izmaim, ha valami nehezebbet cipelek, vagy kétszer megmászom az emeletet.Olyan napokon, mikor el kell mennem valahova, mondjuk, a város másik végébe , ügyet intézni, akkor estére hullának érzem magam,pedig ez igazán nem nagy megterhelés.Picit híztam is a legutóbbi 1 évben, igaz, így sem vagyok túlsúlyos, (kb 170 cm/60-62 kg), és alapvetően vékony az alkatom, mégis, sokszor egy elefántnak érzem magam és visszasírom azt az időt, mikor még 50 kilós voltam.Nem iszok, nem dohányzok, mindg igyekeztem egészségesen élni, bár stressz az sajnos van bőven.

Szeretném visszaszerezni az erőnlétemet,megedződni kicsit, ha ez még lehetséges, 36 évesen.Tanácsokat kérnék, hogyan kezdjek hozzá.Az már ki van lőve, hogy menjek le futni, vagy járjak el sportolni, mert egyedül eljárkálni egyenlőre nem merészkedek.Bár, a napokban tervezem, hogy újra megpróbálom.

Arra is kíváncsi lennék, mi okozhatja ezt a legyengült állapotot?Hiszen az orvosok szerint szervi bajom nincs.

Esetleg idegbetegség, ideggyengeség lehet oka?(bár egyetlen orvos sem állapított meg ilyesmit rólam, ez csak bennem merült fel, egy tipp, mert az tény, hogy egyre rosszabbul kezelem a stresszes helyzeteket).


2011. aug. 13. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:

A sok belső stressz jobban leszívja a szervezeted mint gondolnád. Ha ilyen problémáid vannak, belül állandó stresszben lehetsz. Ha lelkileg el tudod kicsit engedni magad több energiád lesz. (tapasztalat) És emellé nem árt ha szedsz erősebb vitaminokat.


És bár a stressz leszívja az erőd, de igazából lelkileg nincs energiád, szerintem.

2011. aug. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazad lehet,első válaszoló.Huh, akkor ezen már tényleg nem tudom, hogyan változtassak gyorsan?Az a baj, hogy ezek a stressztényezők állandóak már hosszabb ideje az életemben.Családi, anyagi problémák, meg hol a munkával, hol annak hiányával is van probléma.Ami a munka gondot illeti, azzal a fóbiám miatt nem tudok mit kezdeni egyenlőre.A családi gondomon meg anyám hülyeségei miatt nem lehet változtatni, ebbe némileg anyagi okok is közrejátszanak.Azt már figyelembe se veszem, hogy se társam, se baráti társaságom nincs,ez részben az én hibám is, mert alapvetően magamnak való természetű vagyok és nem nagyon ápolom a kapcsolatokat azokkal sem, akiket pedig kedvelek.Ez egy rossz megszokás, fiatalabb koromban nem voltam ilyen.De mára nagyon begubóztam.

Igen, lelkileg is fáradtnak érzem magam.Nincs semmi inspirációm, reményem,hiába látszom 25-nek, 80 évesnek érzem néha magam.

Hónapokig jártam pszichológushoz, "kihallgatott", csinált sok tesztet, megtanította a viselkedés terápiát, de őszintén szólva, nem sokat javított rajtam, bár a találkozók után jó hangulatom volt, kb fél napig...Bár amire igazán kíváncsi voltam, hogy mi a problémám valódi oka ,gyökere, nos ,arra nem kaptam választ..

Nem vagyok lusta ember, de "megszoktam" ezt a kedvezőtlen állapotot, annak ellenére, hogy alapvetően nem tetszik így nekem.És valamiért nagyon nehezemre esik testileg, lelkileg kilábalni ebből, újra "normális" életbe kezdeni.

2011. aug. 13. 09:24
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem is

depresszió egyik fizikai tünete a fáradékonyság, ez lehet a pánikbetegságnél is előjön.

2011. aug. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szorongásra nem szedsz valami gyógyszert?

lehet segítene

2011. aug. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyébként sajnos nem tudom lelkileg elengedni magam, állandóan bennem van a szorongás,a gondjaim miatt, még ha épp jó kedvem is van és nyugalom van körülöttem.

Vitaminokat szoktam szedni, rendszeresen.

2011. aug. 13. 09:31
 6/8 anonim ***** válasza:

(Első vagyok.) Tudom hogy ez nem könnyű, de meg kellene próbálnod nem a problémákon rágódni. Akinek baja van persze tudni akarja hogy mi a gyökere de én mégis azt javaslom neked hogy tedd félre kicsit. Nem számít mi a gyökere, vagy hogy milyen problémáid, fóbiád van. Van és kész, de inkább lazíts. Foglalkozz az élettel és ne csak a negatív oldalával.


"Örülj, ha esik az eső, mert ha nem örülsz akkor is esik."


"Az élet nem abból áll, hogy a vihar elmúlását várjuk, sokkal inkább az az élet, hogy megtanuljunk táncolni az esőben!"

2011. aug. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Voltam pszichiáternél is, ő antidepresszánst is felírt.Azt végképp nem szedtem be, úgy gondoltam, felesleges, mivel nem éreztem depressziósnak magam.Nem tapasztalom magamon a depresszió jeleit. Igényes vagyok magamra és környezetemre, nem ülök búslakodva a sarokban, nem sírok,nem vagyok "szomorú" és beforduló.

Én csak a folyamatos szorongást, kilátástalanságot tapasztalom és emiatt nem szomorúságot, hanem dühöt érzek Ezért vagyok sokszor "idegbeteg".

Hát, nem tudom...Lehet valaki úgy is depressziós, hogy nem érzi annak magát és nincsenek meg nála a tipikus tünetei?

2011. aug. 13. 09:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdj el otthon tornázni (mondjuk tölts le valami tornavideót) vagy szobabiciklizni.
2011. aug. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!