Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Benőtt lábujjköröm ellen mit...

Benőtt lábujjköröm ellen mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Még nem vészes de kezd gennyesedni és vérzik, de nem akarom leszedetni mert a másik lábamról már leszedték tavaly és nem tudtam dolgozni. Van valami módszer amely elmulasztaná a gyulladást?
2009. ápr. 9. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Vágd ki, ha akkor sem akar jó irányba nőni, akkor nincs sok választás. Irány a sebészet!
2009. ápr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Te ne "barkácsold"!!! Vannak gyógypedikűrösök, akik spécin tudják kezelni az ilyen problémákat. Sokszor az a baj, hogy nagyon ki van vágva a köröm. Ő szakszerűen vágja és "visszanövesztitek" úgy, hogy többet nem fog benőni. Többször el kell menni hozzá és ő úgy vágja és annyit, ahogy kell. Talán egy síma pedikűröst is megkérdezhetsz, legfeljebb ajánl valakit.
2009. ápr. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

én sima pedigűrösnél voltam és szépen kivágta nem is éreztem semmit pedig azt hittem hogy nagyon fog fájni de nem fájt(szerencsére):)

sebészeten csak levágják a fél körmöd(brutális)

2009. ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval gennyes lábbal is lehet menni pedikűröshöz?
2009. ápr. 10. 09:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

10:56-os vagyok

én is gennyes lábbal voltam és fájdalom mentesen nagyon szépen megcsinálta,azóta töbször is voltam nála :)

2009. ápr. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

10:25 vagyok


Viszont, ha már nagyon el van fertőződve, akkor nem tud vele mit csinálni a pedikűrös. A sebészeten adnak rá egy érzéstelenítőt, mert már valószínű nagyon be van gyulladva és fáj. Kivágják a körmöt és bekötik gyógyszeres gézzel, amit kb. 2 alkalommal még cserélni kell. Aztán szépen begyógyul.


Egyszer egy egész nyarat végigszenvedtem a begyulladt körmömmel, míg rászántam magam, hogy elmenjek a sebészetre. Utána meg 2 hét alatt meggyógyult a lábam

2009. ápr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, felhívtam egy pedikűröst és azt mondta mehetek hozzá. Még nem annyira vészes, megoldja. Sebészetre nem akarok menni mert tavaly a másik ujjamon nőtt be és leszedte az egész körmöt, utána fél évig (!!!) járkáltam vissza mert rosszul nőtt, aztán már nem bírtam és mondtam neki, hogy vágjon ki belőle valamit mert minden zoknim véres fél éve. Mert a doki csak azt mondogatta, hogy áztassam. Aztán kivágta és utána nekem is 2 hét alatt rendbe jött, de most nincsen fél évem ilyen procedúrára mert nem tudnék dolgozni úgy, hogy állandóan véres, gennyes meg minden.


Köszönöm a tanácsokat!

2009. ápr. 11. 11:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!