Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha pajzsmirigy alulműködésem...

Ha pajzsmirigy alulműködésem van és sok jódod juttatok a szervezetembe, akkor növelhetem a tiroxin termelést? Vagy hogy tudom serkenteni a pajzsmirigy működésemet?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:

attól függ, hogy mi miatt nem működik megfelelően a hormontermelés. Ha pl, a pajzsmirigy jódfelvétele zavart akkor tök mindegy mennyi jódot veszel be, akkor se fog több hormon termelődni, mert a pajzsmirigy nem tudja felvenni és ürülni fog a szervezetből. A jódbevitel csak azoknál fokozza a hormontermelést, akiknél előtte nem volt elegendő jódfelvétel, de mivel manapság a sót jódozzák, ez ritkán fordul elő.

Ha úgy érzed, hogy nem megfelelő az anyagcseréd akkor keress fel egy orvost.

2011. júl. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Orvossal kellene konzultálni, vérvétel és pajzsmirigyhormon-szint (T3, T4 és ezek aránya) vizsgálat kellene. Magadnak állapítottad meg ezt a betegséget? Vagy az orvos nem mondta, milyen készítményt használj? A pajzsmirigy alulműködést nem csak jódhiány okozhatja, és ha indokolatlanul fogyasztasz jódot, többet ártasz, mint használsz.
2011. júl. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ehhe, meg kéne nézni, hogy mennyi a szintje a stimuláló hormonnak (TSH) és ha az nagyon magas, akkor már nem igazán tudod a pajzsmirigy működését jóddal növelni. Ilyenkor már magát a hormont szokták felírni (Euthyrox, L-tyroxin).
2011. júl. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Épp az a baj, hogy semmi jódot nem juttatok a szervezetembe. Sosem voltam hozzászokva a sóhoz, anyám sosem sózta a kaját (egy picit sem), csak a menzán ettem sós ételt, de ott sem volt jódozott a só.

Kb egy éve vettem magamon észre, hogy hullik a hajam (szedtem rá Revalid kapszulát, de aztán újra hullani kezdett), a körmöm se erős és nagyon fáradékony vagyok és fel is híztam kb 5 kg-t és a fáradékonyságot annak tudtam be, hogy csökkentettem a szénhidrát szintemet a fogyókúra miatt, de most szünetet tartok a fogyókúrámban és nagyon sok szénhidrátot eszem, de ugyanolyan fáradékony vagyok. Először vashiányra gondoltam, de azt a doki cáfolta. A pajzsmirigyemmen még nem voltam orvosnál.

Gondoljátok, hogyha jódot fogok szedni, az segíthet?

(ja, és a fogyókúrámnál se fogytam)

2011. júl. 31. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Most mondtuk, hogy egyáltalán nem biztos, hogy segítene.

Először hormonszint meghatározás, utána minden más.

2011. júl. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!