Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony vérnyomás milyen...

Alacsony vérnyomás milyen szervi betegségekre, elváltozásokra vezethető vissza?

Figyelt kérdés
Rendszeres mozgás és kávézás/teázás, sok folyadékbevitel mellett is csak átlagosan 90/60-ra sikerült feltornáznom a vérnyomásom. De sajnos még így is inkább alulról súrolja ezt az értéket. Állandóan fáj a fejem tőle, egész nap legszívesebben csak feküdnék és aludnék, nincs erőm semmihez. Pedig még csak 22 éves vagyok. Két orvosnál is jártam, annyit mondott mindenki, hogy igyak kávét, sportoljak. De az megvan!!! Nagyon el vagyok keseredve, kezdek beleőrülni ebbe a zombi életbe :(
2011. júl. 14. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

általános vérképet kellene nézetned, abból sok minden kiderülne

pl okozhatja magas vas szint, vagy épp alacsony, ill. rengeteg egyéb minden az alacsony vérnyomást/fáradékonyságot.

2011. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

előző vagyok

én a körzetinek szoktam mondani évente/félévente, hogy utaljon be általános vérvételre, vagy nézzük meg a vasat, koleszterint, stb.

ő meg beutal.

2011. júl. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az alacsony vérnyomás pont fiatalokra jellemző. Általában nincs szervi oka, és nem is betegség, inkább csak egy kellemetlenséggel járó állapot... nem nagyon tudnak mást mondani az orvosaid... persze lehet olyantól, hogy sok vizet veszítesz pl, de elég sok szinten szabályozott a folyadékvisszatartás, szóval ez nem valószínű. A folyadékot sóval együtt vidd be (magyarul egyél levest), a sport arra jó, hogy a szíved erősödjön.
2011. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

csak az orvosoknak egy vérkép után kellene olyanokat mondania, hogy semmi baj nincs....

mondjuk nekem a magas vas szintemre is ezt mondják, és mellesleg 10-20 évek múlva szervi károsodásokat okozna


szóval az orvosok bagatellizálnak sok mindent, mert őket nem érdekli.....

2011. júl. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!