Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reflux! Nagyon fáj, nem tudok...

Reflux! Nagyon fáj, nem tudok aludni! Help! (? )

Figyelt kérdés
Tegnap reggel arra ébredtem,hogy nagyon fáj a gyomrom, a torkom, a hátam. A szokásos problémám, hogy sok a gyomorsavam és visszafolyt a nyelőcsövembe. Aztán egész nap fájt az ádámcsutkámnál a torkom,azóta fáj. Nyomásra is, nyelésre,beszédre... Már lentebb is fáj,olyan,mint amikor beszorul a levegő,és büfögni kéne,de nem megy. Mit csináljak??? Nagyon kellemetlen,aludni se tudok tőle! :(
2011. máj. 30. 06:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Valami savlekötőt vegyél a gyógyszertárban,attól helyrejössz.És ezután kerüld a savasító ételeket,evvel megelőzheted a kellemetlen tüneteket!Jobbulást!

Ha más nincs egy kávéskanál szódabikarbóna,ez is segít valamelyest.

2011. máj. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne savlakötőt vegyél, ha visszatérőek a tünetek, mert hosszú távon csak ront a helyzeten. Pantoprazol hatóanyagú gyógyszert szedjél, pl. Pantoloc Control, az nem csak a tüneteket csökkenti, hanem magát a hibás működést is helyreállítja.
2011. máj. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

En is refluxos vagyok 28/f. Mar jopar eve. Kb 2 eve mentem el orvoshoz, mert mar elviselhetetlen volt es szivtajeki szurast is okozott. Ott megallapitottak, hogy a feljovo savtol mar nyelocso fekelyem is van. Felirtak Lansoptolt. Azota napi szinten szednem kell. De fel ev utan es egy ujabb gyomortukrozes utan kiderult, hogy a fekelyem elmult es azt mar akkorra en is eszrevettem, hogy minden tunetem elmult. Nem volt tobb savvisszajoves es semmi mas sem. Igaz, hogy eletem vegeig szednem kell a gyogyszert, ami egy fajta "savlekoto", de ennyit elviselek, hogy ne jojjon tobbet elo, mert kezeletlenul barmi megtortenhetett volna. Azt javaslom, hogy ha teheted, akkor te is menj el orvoshoz egy vizsgalatra. A haziorvosodnak elmondod, hogy mi a panaszod es o azonnal meg fogja irni a beutalot a szakrendelesre.

2011. jún. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!