Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Segítség, elment a hangom!...

Segítség, elment a hangom! Segítséget kérnék?

Figyelt kérdés
Meg vagyok fázva, és ma reggelre szinte teljesen elment a hangom, csak suttogva tudok beszélni. Egy órán belül indulnom kell a suliba, nem tudna segíteni valaki, hozhatnám vissza a hangomat?
2011. márc. 30. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is így jártam egy hete. Ez hangszálgyulladás, és sehogy nem tudod azonnal visszahozni. Nekem még egy után sem tökéletes, még mindig rekedt vagyok. De már jobb, mint volt, mert én még suttogni is alig tudtam, mert nagyon megerőltető volt. Gyógymód: síri csend, ne beszélj senkihez, suttogni is TILOS! Calcium pezsgőtabletta, és gyulladáscsökkentő szopogató tabletta (ISLA a neve, ez kifejezetten hangszálgyulladásra, rekedtségre való). Ha köhögsz s, akkor ACC-t s igyál. Nem szabd sem hideget, sem meleget innod és enned, csak szobahőmérsékletű vagy langyos italokat, ételeket. Kb. 2 hét alatt visszajön a normál hangod, persze pár nap múlva már sokkal jobb lesz. Tartsd be ezeket a tanácsokat, mert ez nem játék. Ha megerőlteted a hangszálaidat, beödémásodhat, sőt, el s szakadhat. A lényeg, hogy pihentesd a hangodat, papíron kommunikálj mindenkivel. Legbiztosabb persze, ha elmész orvoshoz, mert lehet szövődménye, pl. arcüreggyulladás, és ez esetben antibiotikumot is kell szedned, amit csak az orvos írhat fel. Jobbulást kívánok neked!
2011. márc. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"egy hét után sem tökéletes".

kimaradt egy szó, bocsi.

2011. márc. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsokat. :)
2011. márc. 30. 08:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen csak nekem spontán elment a hangom akkor is ha nem voltam megfázva elmentem a gégészetre és irt fel bioparox spayt ennek 2 éve azota nincs bajom a hangszálaimmal egyszer sem ment el azóta a hangom.
2011. márc. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elmentem gégészetre, augmentin nevű antibiotikumot kaptam.Bevettem egyet aznap este meg még egyet másnap reggel, már akkor visszahozta a hangom.
2011. ápr. 3. 14:44
 6/6 Sssaszem ***** válasza:
Homewox
2017. jan. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!