Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Azért rekedek be, mert feljön...

Azért rekedek be, mert feljön a gyomorsavam?

Figyelt kérdés

Ma kb 2 percenként berekedek, és úgy köszörülni kell a torkomat. Valami csípi is a torkomat...


régebben is sok volt a savam, nagy fájdalmaim voltak, marta a gyomromat.. Lehet, hogy megint sok?:S De akkor régen nem rekedtem be folyton..


2011. jan. 31. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Valahogy a torkodba kerül, a visszajött sav. Szedjél savlekötőt, vagy rágcsálj háztartási kekszet. Az megköti a savadat.
2011. jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

kezdj el enni rennie-t ami megköti a savat és ha utána is rekedt vagy ki lehet zárni az összefüggést. De azon is el kell gondolkodni mi az amit nem mersz kimondani és le sem tudod nyelni ill. megemészteni mert ahhoz kell a gyomorsav

a lelkedet kell rendbe tenni és megszűnik a testi tünet

2011. jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Régebben szedtem Rennie-t, ami használt is, csak függő lettem, és 1 nap alatt megettem több levéllel is.. :/

Majd nézek valami más savlekötőt.

Csak azt nem értem, hogy mitől lett hirtelen ennyi savam :S

2011. jan. 31. 14:08
 4/9 A kérdező kommentje:
Most épp nincs is semmi lelki bajom.
2011. jan. 31. 14:09
 5/9 anonim ***** válasza:

akkor pattogatott kukorica és égő érzésnél nagy pohár sima víz

Akkor régebben volt dolog amin emésztetetted magad és amint a lelked helyreállt a szervezet "helyreállít" és jön a probléma olyan hosszan amilyen hosszú volt a nem tudom lenyelni szakasz

2011. jan. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy ez okozná a rekedtséget.

A rekedtség gége- vagy hangszalagprobléma miatt van. (A torokfájás nem okoz rekedtséget, csak ha a gyulladás érinti a gégét is.)

A kaja a nyelőcsövön megy le, a sav is onnan jön vissza a gyomorból.

A hangszalagok a gégében vannak, a légcsőben. A légcsövet a gégefedő zárja le, hogy a nyelőcsőből semmi ne juthasson a légcsőbe (aminek a vége a tüdőben van), mert akkor megfulladnál. Amikor ez nem működik jól, akkor "félrenyelsz", és azonnal fuldoklani, köhögni kezdesz, és kiköhögöd, ami a légcsőbe jutott.


Fordulj gégészhez.

2011. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A torkomba jön fel, és ezért vagyok rekedt...
2011. jan. 31. 14:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg refluxod van. Menj dokihoz, sima gyógyszeres kezeléssel rendbe lehet hozni.
2011. jan. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ma 14:32! De bizony, hogy okozhatja. Nekem évek óta visszatérő probléma ez. Sőt jobbat mondok: súlyosabb esetekben a légcsőbe kerülve még a tüdőbe is lejuthat a sav. Kellemetlen egy betegség az biztos :(
2011. jan. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!