Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fáradékonyság ellen van...

Fáradékonyság ellen van valami vitamin?

Figyelt kérdés

A páromnak elege van abból,hogy 9 körül már hulla fáradt(akkor is ha alig csinál valamit) és pedig a 16 hónapos kislányunk akkor szeretne vele pont játszani.

Van erre valamilyen vitamin?

Előre köszönöm a válaszokat/a segítséget.


2011. jan. 10. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha az egészségével minden rendben van (kivizsgálás!), akkor elegendő alvás és kevesebb stressz. Ha még mindig fáradt, meg kell vizsgálnia, hogy boldog, elégedett-e a jelenlegi életével, és ha nem, változtatnia rajta.
2011. jan. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Multivitaminok.
2011. jan. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kiegyensúlyozott táplálkozás, sok mozgás, friss levegő, elegendő alvás. Mondjuk egész napi kimerítő munka után én sem nagyon tudnék este 9-kor még játszani.

Át lehetne szervezni a napirendeteket, pl. amikor hazajön a férjed, leül kicsit, megszeretgeti a kicsit (ölbeveszi, dédelgeti, stb.), aztán kiadós játék, vacsoráztok, fürdés, baba az ágyba. Este 9-kor már csak egymáséi legyetek.

2011. jan. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem vitaminhiánytól fáradt. Ha valaki olyan ételt eszik amiben túl sok a szénhidrát, az is "kiszívja" az emberből az energiát. És ha például minden nap 7-8 között vacsoráztok, akkor 9-körülre már le is tud gyengíteni a sok szénhidrát (pl cukros dolgok, kenyér-tésztafélék stb) A fehérjedús étel meg energiát ad, és nem érzed tőle magadat fáradtnak.


[link]


neten is lehet találni sok jó ötletet, de ha egyik sem használ akkor nyomás a dokihoz. Viszont az szerintem teljesen normális dolog ha estefele már fáradt az ember, még akkor is ha nem csinált nap közben semmit se. :)

minden jót! :)

2011. jan. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:ez sajnos megoldhatatlan,mivel a kislányunk este 9-kor pörög fel,és olyankor fent van éjfélig,de volt hogy már csak 1-fél 2-kor aludt el.És nem nyűgös,csak játszik és nevet.

Friss levegőn nagyon sokat van,szinte egész nap.És azt sem lehet mondani:ez a korral jár,csak most lesz 31,szerintem az még nem idős.De a napi rend megváltoztatása (már próbáltuk)nem nagyon megy.

2011. jan. 10. 09:58
 6/9 A kérdező kommentje:

Bocsi,nem az utolsónak szántam(csak közben már írtak)hanem 9:53-as válaszolónak.

A 9:54-es válaszolónak: lehet van benne valami,mert imádja a tészta féléket,és habár 7 körül vacsizunk,ő az a típus,hogy van hogy 1-2 óra múlva megint eszik,úgy-hogy van olyan 8-9-kor eszik és elég gyakran tészta féléket,meg van hogy csak épp kenyeret eszik.

2011. jan. 10. 10:02
 7/9 anonim ***** válasza:

én írtam a szénhidrátosat :)

Akkor lehetséges, hogy a szénhidrát "gyengíti le". :)

Én is ha benyomok egy nagy tál tésztát vagy egy tábla csokit, egyből elmegy az erőm, és ledőlök az ágyba és szinte moccanni se tudok és nincs kedvem semmihez csak feküdni. Próbáljátok ki, hogy vacsorára valamilyen fehérjedús kaját esztek. :)

Tv-ben is láttam az alvás 10 titka című műsort ott is azt mondták, hogy napközben fehérjedús ételeket kell előnyben részesíteni, és akkor lendületes lesz a napunk, és nem fáradunk el olyan könnyen, és este meg szénhidrátban gazdag ételt együnk, és sokkal könnyebben elalszunk. :) Meg akkor már hízunk is...szénhidrát este.... :D

Ha semmi változást nem láttok, akkor el kéne menni az orvoshoz a biztonság kedvéért. :)

Minden jót!

2011. jan. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jó tanácsot,ki fogjuk próbálni!

Ha nem lesz eredményes,akkor megpróbálom rávenni a dokira(habár nem lesz egyszerű,mert nem szeret dokihoz járni).

Köszi mégegyszer!

2011. jan. 12. 15:13
 9/9 anonim válasza:
Actival Energia! vagy ginzeng tartalmú vitaminok.Nekem nagyon bejött,csak nem szabad abbahagyni,mert utána már nehezen áll rá megint a szervezet.
2011. nov. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!