Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet a lányomnak több...

Mitől lehet a lányomnak több napon át orrvérzése?

Figyelt kérdés
pár napja a 17 éves lányomnak spontán elindul az orra vére.ma nem ivott kávét reggel,és ma nem vérzett.ma szédülésre panaszkodott.vigyem el hétvégén ügyeletre?az orrvérzés aggaszt,nehogy komolyabb baj legyen.
2010. dec. 10. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, írány az orvos! Veszéles is lehet a sok orrvérzés! Sőt! Lehet h elmentek majd agysebészhez, vagy fejvizsgálatra, CT-re meg stb.. Abból minden kiderül!
2010. dec. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

először is nem kell pánikba esni, de jobb félni mint megijedni!

Lehet hogy megfázott és a sok orrfújás miatt gyengébbek lettek a kisebb hajszálerek az orrában, az is lehet hogy csak simán arcüreg gyulladás (nevéhez képest nem annyira vészes), de lehet hogy magas a vérnyomása.

Azért én is azt ajánlom hogy orvos nézze meg de ne aggódjatok.


Egyik ismerősömnek is nemrég hasonló problémája volt, elkezdett vérezni az orra spontán, 3 nap múlva miután nem múlt kiment az orvoshoz és kiderült hogy arcüreggyulladása volt. 1 hét és makk egészséges lett.

2010. dec. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy magas a vérnyomása? Nekem egyszer eleredt az orrom vére, majd elájultam, utólag kiderült, hogy magas volt a vérnyomásom.

Ne gondolj egyből a legrosszabbra, de azért menjetek el dokihoz ő majd biztosat mond!:)

2010. dec. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még ezt találtam:

Tünetek: szédülés, fejfájás, fáradtságérzet, nehézlégzés, orrvérzés, látászavarok, mellkasi fájdalom (angina pectoris), idegesség.

2010. dec. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

tényleg nem kell megijdeni. de ha mégegyszer előfordul azért irány az orvos. azt mondják h egyszeri tünet még nem tünet, de ha már 2x megismétlődik az nem jó.

én is úgy keltem fel a szerda reggel, hogy vérzett az orrom. aztán miután kikeltem az ágyból el is ájultam. szerintem felment a vérnyomásom kicsit. többet nem fordult el szóval én nem mentem dokihoz. de ha mégegyszer előfordulna biztos ott kötnék ki...

2010. dec. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg, nem biztos, hogy komoly a baj. Nekem azért szokott pl. az orrom vérezni, mert a fűtéstől száraz levegő kiszárítja az orr nyálkahártyáját és orrfújás közben felszakadnak a hajszálerek.
2010. dec. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt a lényeg: "ma nem ivott kávét reggel,és ma nem vérzett"


17évesnek nem kell kávézni ha nem bírja. tessék elrakni előle magáért felel már.

Holnap ha nem fog vérezni az orra akk kutya baja.

18/F

2010. dec. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a szaraz levego+kave kombinaciotol pattannak el az erei. A kave nagyon megdobja a vernyomasat, azert nem verzett akkor, amikor nem ivott kavet.
2010. dec. 13. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!