Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan értetnéd meg a pároddal?

Hogyan értetnéd meg a pároddal?

Figyelt kérdés
Hogy amíg ő nincs jól lelkileg, depressziós addig nem akarsz gyereket tőle.
tegnap 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Hát amikor beszélgettek, így szó szerint, ahogy leírtad. Nem kell köntörfalazni, finomkodni.


"Gyula, nem szeretnék most gyereket, amíg meg nem gyógyulsz. Nem most van itt az idő rá."


Segíts neki, hogy beismerje, segítségre van szüksége, például pszichológus.


Gondolom nem akarsz kiszolgáltatott lenni a férjednek 1-3 évig, amíg bölcsis/óvodás lesz a gyerek. Ki tudja, hogy és meddig tud így dolgozni, rólatok gondoskodni. Mert rá leszel bizony utalva anyagilag, hacsak nincs kiadva több lakásod...


Még egy egészséges, támogató partnerrel is baromi nehéz tud lenni a terhesség, gyerekágy, baby blues, netán szülés utáni depressziód lesz. Vagy a dackorszak, nő a foga, napokig nem alszototok, nátha, lázas stb.


Ha esetleg tartós beteg lesz a gyerek (isten óvjon tőle), vagy többemberes baba lesz (googlizz rá), akkor pláne baromi nehéz lesz. Ehhez 2 egészséges szülő kell, lelkileg is.


A gyerekvállalás és nevelés szép, de nehéz, kőkemény meló. Nem habosbabos.

Megéri, a gyerekért, igen, csodaszép dolog, de lesznek nehéz pillanatok, sok, az nem egy depressziós férjnek való, el fog hagyni benneteket...

tegnap 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Hogy amíg ő nincs jól lelkileg, depressziós addig nem akarsz gyereket tőle."


Gratulálok!

Érzelmi zsarolással akarod megváltoztatni. Ezzel gyakorlatilag még mélyebb depresszióba taszítod őt. És a megértés, együttérzés és segítés legkisebb szándéka sincs meg benned.

Szegény párod!

tegnap 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2es ne ítélkezz !


Egy szóval sem mondtam hogy nem próbálok segíteni a barátnőmnek,merthogy nőről van szó. Nem is értem miért kell rögtön ferfire gondolni!


Nem zsarolom de én nem mondhatom el az érzéseim?

tegnap 19:04
 4/4 anonim ***** válasza:

De, elmondhatod. De nem igy. Ha igy mondod, az érzelmi zsarolás.


Egy szóval sem írtam, hogy nő vagy férfi a depressziós.

Azt írtam, hogy a kérdező egy érzéketlen ember, a megértés és a segítés legkisebb szándéka nélkül.


Függetlenül attól, hogy ki a férfi, és ki a nő, egy párkapcsolat egymás támogatásáról (érzelmi, fizikai) kellene, hogy szóljon, és nem érzelmi (vagy fizikai) zsarolásról. Akár a férj, akár a feleség részéről. Ez nem nemi kérdés. Ez összetartozás-kérdés.

Szegény párod!!!


Mi lenne, ha azt mondanád neki, hogy menjünk együtt pszichológushoz, vagy párkapcsolati terápiára, és legyen több közös programunk, és ehhez hasonlók?

tegnap 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!