Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyire normális a 197/95...

Mennyire normális a 197/95 Hgmm, 54-es pulzus, vérnyomás?

Figyelt kérdés
És az normális hogy 197/95 Hgmm, 54-es pulzus, vérnyomásra! És az mennyire normoális, hogy a házi orvos, Covercad 10 mg (reggel), és Coverex-AS 5 mg (este) gyógyszereket ír fel?

júl. 11. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz meghalni, szedd a gyógyszered.
júl. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel már indulnék az SBO-ra.
júl. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1-esnek! De igen megakarok halni! Mert nincs értelme ebbe a nagyhőségben élni! Igen csak azért akarok meghalni mert nagy hőség van! Lehet hogy a nagy hőség miatt magas a vérnyomásom? És hogy a hőség akar megölni? Minden esetre ebbe a nagy hőségben nem érzem jól magam!
júl. 11. 10:38
 4/12 A kérdező kommentje:
2-es! Már voltam az SBO-n! És az SBO-n állapították meg a 197/95 Hgmm, 54-es pulzus, vérnyomást. Egyébként mentő vitt be az SBO-ra, mert rosszul lettem! Azóta már a házi orvosomnál is jártam! Aki a Covercad 10 mg (reggel), és Coverex-AS 5 mg (este) gyógyszereket írta fel. És már el is kezdtem szedni. A jövő hétre vissza is rendelt a házi orvosom.
júl. 11. 10:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon vicces vagy, de 197-es vérnyomással, ha újra ekörül méred, azonnal orvos...

A meleg alapból csökkenti normális esetben.

júl. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi a kérdés? Tudod mit kell tenni. Szedni a gyógyszert, amit felírtak, visszamenni az orvoshoz, aki majd elküld kivizsgálni. Ha pedig a gyógyszer mellett sem megy le a vernyomasod vissza kell menni az SBO-ra.
júl. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagy melegben pont hogy felezem vagy negyedelem a 2x1 Covercard-t, mert 100 alá menne a felső értéke a vérnyomásomnak. Ezt a kardiológus mondta, ha alacsony csökkenteni kell, ha magas emelje meg. Azért ez igen magas érték, a nagymamám 170-nél kapott agyvérzést. Nem kéne megvárni szerintem. A hideg még jobban megfogja emelni ezt az értéket, mert összehúzódnak az erek.
júl. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a kérdés költői. "Mennyire normális...". Nagyon jól tudod, hogy semennyire. És igen, melegben a vérnyomás csökkenni szokott, mert kitágulnak az erek. Ha így is magas, akkor képzeld el, hogy milyen lesz, ha bejön a hideg! Szedd a gyógyszereket, mert egyébként meghalni sem olyan könnyű ettől. Mi van akkor, ha nem halsz meg "csak" Stroke-ot kapsz és lebénulsz egy életre?
júl. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azigen! De döntsd el magad. Néhány infó. A normál 120 és 130 között van. 140 felett figyelmeztet az orvos, hogy figyeld, mort picit magas. 150 felett beszól, hogy kezlni kell, mert magas. Egészséges embernél 160 felett sürgősségi vérnyomás csillapítást csinál a háziorvos. Tensiomin szétrágva. Ha nem hat, lehet, hogy beküld a sürgősségire. Ha nem küld és bajod lesz, megrángathatják. Ennél többel is élnek amúgy idős emberek, de ennél kevesebbel is haltak már meg fiatalok is. Hosszú távon kinyírja a vesédet és megnő az agyvérzés kockázata, amibe nem biztos, hogy belehalsz, de cserébe megnyomorodsz nagy eséllyel. SZEDD A GYÓGYSZERT, mert ha nem szeded és bajod lesz, a családod fog téged pelenkázni, ha nem vagy olyan mázlista, h meghalsz. Ha gyógyszerrel ennyi, akkor irány vissza, cseréljék le valamire, ami hat.
aug. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9-es! "SZEDD A GYÓGYSZERT" Nem és nem szedem a gyógyszert. Mert azzal csak jól lakom!
aug. 19. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!